Doğan Grubu, Radikal’i kapatıyor! [Güncellendi]
Arama
Dijital

Doğan Grubu, Radikal’i kapatıyor! [Güncellendi]

radikal-poster

Radikal.com.tr de kapanıyor. Bize ulaşan duyumlara göre Doğan Grubu, yaklaşık iki yıl önce yalnızca dijital bir yayın haline getirdiği Radikal‘i tamamen kapatmak için düğmeye bastı. Radikal.com.tr sayfasının bir hafta içinde yayınını durduracağı, konuya yakın kaynaklardan bize aktarılan bilgiler arasında.

Aldığımız duyumlara göre Doğan Grubu, Radikal ile birlikte diğer dijital yayınlarıyla ilgili yeniden yapılanmaya gidiyor. Hürriyet Aile, Bigpara, Mahmure gibi özel yayınların Hurriyet.com.tr altında subdomain’ler haline getirilmesi planlanıyor. Radikal.com.tr için de benzer bir duyum bize ulaşmış olsa da kaynaklarımız kapanışın çok daha yüksek bir olasılık olduğunu belirtiyorlar.

Türkiye’de milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen Radikal’in kapatılma kararıyla ilgili resmi bir açıklama henüz yok. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Güncelleme: Haberimizden kısa bir süre sonra gelişme Radikal gazetesi çalışanları tarafından da doğrulandı. Paylaşılan tweet’lerle birlikte Radikal’in kapanacağı haberi kesinleşmiş oldu.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (12)
 1. Ulaş dedi ki:

  radikal.com.tr de kapanırsa mühalif bir ses daha kapanmış olacak. Demokratik sol kesim olarak ne okuyacağız biz. hurriyet.com.tr zaten ne şiş yansın ne kebap ayarında, magazin habere devam.

 2. Behis dedi ki:

  Benim tek takıldığım nokta neden kapatılıyor da satılmıyor? Radikal.com.tr gerçekten değerli bir dijital mecra satışa çıksa alıcısı mutlaka olur. Huffingtonpost un sunucuları kapatıp, satış ihtimali düşünülmeden sahneden çekilmesi gibi bir şey bu.

 3. Orkun dedi ki:

  Kendini liberal diye niteleyip geçen 5 yıl içerisinde oradan oraya savrularak tutarsız bir geçmişi paylaşan güruhun sosyal hayatta hep yanlış yere oynayarak etkisizleşmesine paralel olarak bir işlev ve ilgi göremeyeceği de belli olduğu için kapatılmasından başka çare yoktu zaten.

 4. hasan gedik dedi ki:

  Çok yerinde bi karar olmuş

 5. Srdr dedi ki:

  Kafasını kullanan bir girişimci bu boşluğu kapatabilir belki. Sonuçta muhalif anlamda pek fazla mecra yok.

 6. Poyraz dedi ki:

  Üzüldüm 🙁 Çok sık takip etmesem de ara ara takıldığım sitelerdendi. Zaten durumu özetlemiş : “Taksit taksit yok oluyoruz “

 7. Volkan Yılmaz dedi ki:

  seo noktasında teknik olarak en mantıklısı hurriyet.com.tr/radikal/ altına taşınması olur herhalde.

 8. Volkan Küçük dedi ki:

  Umarım bir sevdalı isim hakkını alıp en azından bu çizgide yayınına devam etmeye çalışır. Özellikle yazar kökenli muhalif ruhlu bir siyasetçi veya girişimciler için güzel bir fırsat olabilir.

 9. Osman dedi ki:

  Takip ettiğim birkaç haber sitesinden biri. Gerçekten üzüldüm. Bu gidişle sadece yandaş medya kalacak ve haber okumayı bırakacağız.

 10. Orhan dedi ki:

  en cok ihtiyac olan su donemde neden?

  1. ebesken dedi ki:

   Nasıl bi ihtiyaç?

Bir Yorum Yazın