SOR'UN yeni mobil uygulamasıyla daha da iddialı
Mobil

SOR'UN yeni mobil uygulamasıyla daha da iddialı

Müşteri iletişimi için mobilde yeni bir kanal açan SOR'UN yeni mobil uygulamasını yayınladı. İlk uygulamasını bundan tam bir yıl önce yayınlayan SOR'UN yaklaşık altı aylık bir yeniden yapılanma sürecinin ardından müşteriler ve işletmelerin birbirlerine daha rahat ulaşabilecekleri bir kanalla geri döndü.

Webrazzi Arena girişimleri arasında yer aldıktan kısa bir süre sonra, geçtiğimiz Ocak ayında altı sıfırlı ilk yatırımını alan SOR'UN için yeni uygulaması bir yeniden lansman anlamına geliyor. Yeni sezonunda  şirketler için mesajlaşma uygulamasından çok bir iletişim yönetimi uygulaması şeklinde kurgulanan SOR'UN şirketlere sunduğu yönetim paneli özelliğiyle iddiasını güçlendiriyor.

SOR'UN yeni yönetim panelinde şirketlerin kolaylıkla müşterilerle mesajlaşması, müşteri profilleriyle ilgili bilgilere erişebilmesi ve yardım konularıyla ilgili çalışabilmesi mümkün. Bu üç temel eksende sunduğu detaylı özellikler "hassas müşteri olarak işaretleme", başvuru kategorisi yönetme gibi özelleştirilebilirlik esaslı olarak geliştirilmiş. Şirketler diledikleri kadar müşteri temsilcisini SOR'UN panellerine atayabiliyor. Kurucu Ortağı Anıl Kiper çağrı merkezi çalışanlarıyla beraber yapılan testlerle geliştirilen özelliğin SOR'UN'u piyasadaki diğer call center SaaS ürünleri arasında da iddialı hale getirdiğini söylüyor bize.

sorun gif

SOR'UN'un yeni sezonunda dikkat çeken bir diğer özellik webchat entegrasyonu. Web servislerinde müşteri temsilcileriyle iletişime geçtiğimiz webchat ya da canlı sohbet kutuları SOR'UN ile entegre edilebiliyor. Birkaç firma ile bu özelliği devreye alan SOR'UN artık webchat'in de yerini alıyor. Bu servisi kullanan bir servisin canlı sohbet penceresinde SOR'UN üzerinden mesajlaştığınızı gösteren bir imge görüyorsunuz. Bu mesajlaşmaya dilediğiniz anda mobil telefonunuzdan da devam edebileceğiniz anlamına geliyor. SOR'UN web'de bugüne kadar pek dokunulmamış bu alanda şirketler için cazip bir teklif sunuyor.

sorun2

SOR’UN’un satış ekipleri tarafından benimsenmesini sağlayacak yenilikler de içeriyor. Uygulama üzerinden yapılan ürün başvurularının takip edilip raporlanması ve markaların kendi temsilcilerini ve görev tanımlarını uygulama üzerinden yönetebilmesi mümkün hale geliyor.

Bugün 20'ye yakın şirketle çalışan SOR'UN uygulamasının en yeni üyesi ise Webrazzi ailesinin de en yeni üyelerinden biri olan Webrazzi Store. Popüler e-ticaret mağazasıyla ilgili tüm soru ve şikayetlerinizi artık SOR'UN uygulaması üzerinden iletebileceğiniz haberini de paylaşalım.

Yeni uygulamasını ilk olarak App Store'da gördüğümüz SOR'UN kısa bir süre içinde Google Play Store'da yer alacak. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (4)
 1. Hasan Keskin Hasan Keskin

  Burada küçük bir "Sor'un" var. İlk uygulamasını 1 yıl önce yayınlamış ve sadece mobil uygulama üzerinden hizmet veren bir uygulama var ortada. Ancak bu uygulamanın android sürümü mevcut değil. 1 yıl önce de yokmuş şimdi de yok. Evet altı sıfırlı yatırım almışlar ama android uygulama yayınlamak 1 senedir akıllarına gelmemiş girişimcilerimizin. Şaka gibi ama gerçek. Samsung, LG, Sony, HTC, Huawei, Asus marka telefonunuz varsa sor'mayın, soracaksanız eğer önce gidin bir iphone alın ondan sonra sor'un. Koca koca şirketleri iyi kafalamışlar ne diyelim.

  Ek bilgi: Türkiyede son 12 aylık ortalamaya baktığımızda Android işletim sistemi kullanımı %79 ios ise %16 düzeyinde görünüyor.

  http://gs.statcounter.com/#mobile_os-TR-monthly-201502-201602-bar

  1. Başarılı tespit :) Ama gözden kaçan konu bence şu, bu uygulamanın hem android hem ios destekli yazılımı olsa dahi 6 sıfırlı yatırım alacak ne gibi bir geleceği var ? Ben webrazzi store için soru sormak istediğimde neden bu uygulamaya ihtiyaç duyayım ? Webrazzi strore ulaşılmaz bir arabirim ise bu uygulama beni bu alana ulaştırıyorsa tamamdır. Ancak Sor'un uygulması içerisinde bulunan firmalar ile böyle bir iletişim zorluğu olmalı ki bu uygulama destek görsün tavsiye edilsin. Yoksa tamamen birşey yapalımda para kazanalım kafasında giden bir pazarlama stratejisine sahip bir fikirden öteye geçmemiş gibime geliyor. Yinede arkadaşlar çalışmış birşeyler başarmışlar tebrik ediyorum.

  2. Cagri merkezinde dogru kontakla konusana kadar yasanan buyuk zaman kaybini onlerse cok buyuk bir sorunu ortadan kaldirmis olur. Early adopter larin iphone kullanici kitlesine daha uygun oldugunu dusunup hedeflemis olabilirler. Bunun sadece bir kaynak planlamasi ve oncelik siralasi oldugunu dusunuyorum. Ulkemizde bu ve benzer startup lari desteklemek ve daha yapici yorumlarla yaklasmak gerekmekte.

  3. Yazdiklarina sonuna jadar katiliyorum tek bir nokta haric ida kucuk degil buyuk bir sorun olmasi.. bir diger noktada arkadaslar mobille one cikan bir platform olusturmuslar dolayisiyla mobik siteleri vs sorunsuz olmali ancak sitede referans logolari birbirine girmis durumda umarim app de boyle bir sor un yoktur.