Microsoft kullanıcıların Bitcoin’le ödeme yapabilmesi opsiyonunu kaldırdı
Arama
Teknoloji

Microsoft kullanıcıların Bitcoin’le ödeme yapabilmesi opsiyonunu kaldırdı

windows-10-bitcoin-windows-uygulama-magazasi-microsoft-uygulama-magazasiMicrosoft, Windows uygulama mağazasında Bitcoin’e verdiği desteği kaldırdı. Windows 10 yüklü cihazlarda kullanılan Windows uygulama mağazasında (Microsoft Store) kullanıcılar bugüne kadar ödemelerini Bitcoin ile yapabiliyor ve bakiyelerine Bitcoin de ekleyebiliyorlardı. Ancak  kullanıcı sözleşmesi ve sık sorulan sorular güncellemesiyle Microsoft Bitcoin’e verdiği desteği kaldırdı. Mevcut hesabında Bitcoin olan kullanıcılar bakiyelerini bitirene kadar kullanabilecekler ancak yeni Bitcoin bakiye yüklemesi ve geri alma özelliklerini kullanamayacaklar.

Teknoloji alanında son iki yılın en sıcak konularından biri olan Bitcoin’nin gün geçtikçe ilgi yitirdiğini söyleyebiliriz. Microsoft’un da Bitcoin’e verdiği desteği kaldırmasının arkasında, sanal para biriminin kullanıcılar tarafından kendi mağazasında yoğun olarak kullanılmaması yatıyor. Öte yandan Bitcoin’li ödemeleri destekleyebilmek için ilgili yazılım ve güvenlik altyapısını sürekli güncel tutmak gerektiriyor. Fırsat maliyeti beklenenden fazla olsa gerek ki şirket Bitcoin’e verdiği desteğini kaldırdı.

Görsel Kaynak: Julia Tsokur / Shutterstock.com

Yorumları GösterYorumlar Gizle (2)
  1. Onur dedi ki:

    Son okudugum haberlere göre bir hatadan dolayi kaldirilmis ve geri aktif edilmis…

  2. CoinTürk Portal dedi ki:

    Merhaba, haber bugün itibarı ile geçerliliğini yitirdi.. Microsoft yaptığı hata ile ilgili geri adım attı. Bitcoin ile ödeme tekrar başladı.. Lütfen bunu da haber yapın..
    Kaynak: http://www.cnbc.com/2016/03/14/microsoft-stops-accepting-bitcoin-on-windows-10.html

Bir Yorum Yazın