Diyemse farklı diyet türleri için aylık yemek abonelik servisi sunuyor
Girişim

Diyemse farklı diyet türleri için aylık yemek abonelik servisi sunuyor

Ofiste sağlıklı beslenmek yemek abonelik servisleri sayesinde eskisine göre bir nebze daha kolay. Belirli bir diyeti takip etmek isteyenlerin işini kolaylaştırabilecek bir servis de Diyemse. Adını diyet yemek servisi kelimelerinin ilk harflerinden alan Diyemse, farklı diyetler için diyetisyen danışmanlığında aylık abonelik servisi sunuyor.

Geçtiğimiz yıl sonundan bu yana Epal Gıda şirketi bünyesinde yenilikçi bir servis olarak faaliyete başlayan Diyemse, fonksiyonel diyet menülerine odaklanıyor. Bugün adlarından anlaşıldığı gibi zayıflama, diyabet, ofis, kilo alma, sporcu, vejetaryen, 60 yaş üstü ve yeni anne olmak üzere sekiz farklı diyet türüne uygun menüleri üyelerine düzenli olarak sağlayabiliyor.

Tüm paketlerin aboneliği oluşturulurken, müşterinin ihtiyacı, hedefi, günlük aktivitesi gibi bilgiler diyetisyen tarafından inceleniyor ve kişiye en uygun paketin belirlenmesi sağlanıyor. Bunun için diyetisyen kişilerle çalışan Diyemse, aboneliklerden önce üyelerle mutlaka birebir görüşüyor. (Diyetisyenlerin yerini alacak sanal asistanlar için biraz daha beklememiz gerekiyor.)

Kullanıcıdan alınan bilgiler ışığında hazırlanan kişisel diyet menüleri, günlük olarak, taze malzemeler kullanılarak, diyetisyenin ölçü ve porsiyon kontrolüyle hazırlanıp üç ana ve iki ara öğün şeklinde teslim ediliyor. Paketteki yemekler adresinize ısıya dayanıklı tek kullanımlık kaplara konulmuş olarak, tek bir seferde geliyor. Paket aboneleri, dilediği zaman uzman diyetisyenle iletişime geçip, diyetiyle ilgili aklına takılanları sorabiliyor ya da dilerse mutfağı yerinde ziyaret edebiliyor.

diyemse2

Diyemse, piyasadaki Rafinera gibi  rakiplerinden diyet menülerin çeşitliliğiyle ayrışmak istiyor. Bununla birlikte esneklik servisin hassas olduğu konulardan biri.  Teslimat veya yemekler konusunda üyelerine kesin kurallar dayatmayan servis, yabancı uyruklular için İngilizce hizmet de sunuyor.

Diyemse, 2016'da büyümeye odaklanarak İstanbul'daki dağıtım ağını genişletmeyi planlıyor. Servisin büyümesi haline online abonelik başta olmak üzere, kullanıcılarını yakından tanıyıp takip etmesini sağlayacak bir sistemle çalışmaya başlaması uzun vadede en fazla değeri yaratmasını sağlayabilir.

Yorumlar (3)
 1. Ali Fehmi Turan Ali Fehmi Turan

  Mükemmel.

  Yakın zaman önce bir rahatsızlığımdan dolayı disiplinli bir diyet yapmam gerekmişti.

  Ofis hayatı vs. Aşırı derecede zorlanmıştım uygularken. Yanımda götürüyordum yiyeceğim şeyleri.

  O zaman düşünmüştüm neden böyle bir girişim yok diye. Net olarak şunu söyleyebilirim ki bu girişim büyük bir problemi sanırım sonuna kadar çözüyor.

  Umarım başarılı olurlar ve umarım yemekleri güzeldir. Henüz denemedim ama yağsız ve tuzsuz olması gereken yemeklere bir şekilde lezzet katabilirlerse süper olur. Eğer bu tür bir çalışma yapmadılarsa acilen yapmalarını öneririm. Mevcut rakiplerinden birisi diyet yemeklerini daha lezzetli yaparsa sıkıntı yaşarlar. Diyet zaten sıkıcı ve saman gibi bir şey...

  Girişimcileri tebrik ederim, deneyeceğim.

 2. Diyet Yemek Servisi Diyet Yemek Servisi

  Diyet yemek servisi firmalarına gün geçtikçe yenileri ekleniyor. Bu diyet yemekleri ile zayıflamak isteyen bir çok kişi yemek yapma derdinden kurtuluyor.

 3. Esra Kızıltaş Esra Kızıltaş

  Bende bu diyet yemek servisleri sayesinde kilo veren ve şişman halinden kurtulan bir insan olarak rahatlıkla söyleyebilirim bu girişimin bir harika olduğunu. Çünkü ne yapsan ne etsende bir gün geliyor o gün diyeti bozmaya meyilleniyorsun ondan sonra bozuluyor tüm düzenin. İşte bu https://www.roksi.com.tr/ gibi diyet yemek servisleri bunlara izin vermiyor ve düzeltiyor tekrardan teşekkürler bilgilendirici yazınız için.