Keiretsu Forum Türkiye'den yatırım alan Veloxity Güney Amerika'da ivmelenecek

Keiretsu Forum Türkiye'den yatırım alan Veloxity Güney Amerika'da ivmelenecek

veloxity

Keiretsu Forum Türkiye, telekomünikasyon alanının en çok gelecek vaat eden girişimlerinden biri olan Veloxity'ye yatırım yaptı. 2013 yılında ABD'de kurulan Veloxity, miktarı açıklanmayan yatırım desteğini Güney Amerika pazarında başlattığı büyümeyi hızlandırmak amacıyla kullanmayı planlıyor.

Telekom sektöründe çalışan küresel şirketlerdeki deneyimleriyle dikkat çeken Bahadır Kuru ve Bora Eriştürk'ün ortak girişimi olan Veloxity, mobil müşteri deneyimi yönetimi (CXM) çözümleri sunuyor.

Bugün yaygınlıkla kullanılan şebeke odaklı yaklaşımın aksine, geliştirdiği cihaz odaklı ölçümleme yaklaşımıyla ayrışan Veloxity, büyük veri ve yapay zeka teknolojileri kullanarak mobil abonelerin gerçek zamanlı davranışlarını analiz edebiliyor. Böylelikle operatörlerin abonelerden aldıkları geri bildirimlerle mobil ağ kapasitelerinin daha etkin ve karlı değerlendirmelerini sağlıyor.

veloxity2

Veloxity'nin mobil operatörler, internet servis sağlayıcıları ve dijital şebeke sağlayıcıları için kullanıcı başına ortalama gelirde (ARPU) doğrudan artış sağlayan çözümlerinin bugün dünyanın en büyük üç mobil operatör grubu tarafından kullanıldığı belirtiliyor. Pazarın öncülerinden olma avantajını iyi kullanmak isteyen firmanın CEO'su Bahadır Kuru, bu stratejik yatırımı Güney Amerika pazarı öncelikli olmak üzere Batı Avrupa ve Amerika pazarlarında genişleme için kullanacaklarını söylüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.