Yenilenen Milliyetemlak.com yayında

Türkiye'nin en popüler emlak sitelerinden biri olan Milliyetemlak.com değişim sürecinin ardından yeni sitesinin lansmanını bugün yapıyor. Logosunu, site altyapısı ve tasarımını değiştiren Milliyetemlak.com'un yenilenen yüzü günün emlak ilanı trendlerini takından takip ediyor.

2005 yılından bu yana Türkiye'de kesintisiz yayın yapan Milliyetemlak.com'un sektörün şüphesiz en eskilerinden. Bugün paylaştığı verilere göre aylık 5 milyondan fazla ziyaretçiye sahip olan sitenin trafiğinin yüzde 60'ı mobilden geliyor. Milliyetemlak.com yeni tasarım süreci mobili webi de kapsıyor. Ancak Milliyetemlak mobil uygulaması için bir süre daha beklemek gerekiyor.

Milliyet Emlak Film Malzeme 1 (1)

Milliyetemlak'ın değişimiyle ilgili en dikkat çekici yeniliklerden biri logosunun değişmesi. Bugüne kadar daha çok yayıncılık kültürünü yansıtan logosunun yine Milliyet markasına ait ancak bu kez biraz daha dinamik ve daha bağımsız bir görünümle değiştiği söylenebilir.

Peki yenilenen tasarımı Milliyetemelak'ı rakip ilan siteleri arasında daha üst sıralara taşıyabilir mi? Sorunun kendisi bile bu süreç için fazla iddialı olabilir zira Milliyetemlak'ın böyle bir iddiası yok. Yenilenen site sektörde olmayan bir yeniliği, kullanıcılar için yeni bir özelliği ya da ürünü tanıtmıyor. Emlak ilan sitesi kullanıcıları aradıkları gayrimenkulleri kolaylıkla listeleyebiliyor, sonuçları haritada görüntüleyebiliyor.

Gayrimenkul Türkiye'nin en hareketli alanlarından biri de olsa ilan sitelerinin ne kadar yenilikçi olabileceği de şüpheli. Sektörün en genç oyuncularından metrekare'nin kapanması bu yöndeki çekinceleri de güçlendirmişti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.