Yenilenen Milliyetemlak.com yayında

Milliyet Emlak Film Malzeme 1[11] (1)

Türkiye’nin en popüler emlak sitelerinden biri olan Milliyetemlak.com değişim sürecinin ardından yeni sitesinin lansmanını bugün yapıyor. Logosunu, site altyapısı ve tasarımını değiştiren Milliyetemlak.com‘un yenilenen yüzü günün emlak ilanı trendlerini takından takip ediyor.

2005 yılından bu yana Türkiye’de kesintisiz yayın yapan Milliyetemlak.com’un sektörün şüphesiz en eskilerinden. Bugün paylaştığı verilere göre aylık 5 milyondan fazla ziyaretçiye sahip olan sitenin trafiğinin yüzde 60’ı mobilden geliyor. Milliyetemlak.com yeni tasarım süreci mobili webi de kapsıyor. Ancak Milliyetemlak mobil uygulaması için bir süre daha beklemek gerekiyor.

Milliyet Emlak Film Malzeme 1[11] (1)

Milliyetemlak’ın değişimiyle ilgili en dikkat çekici yeniliklerden biri logosunun değişmesi. Bugüne kadar daha çok yayıncılık kültürünü yansıtan logosunun yine Milliyet markasına ait ancak bu kez biraz daha dinamik ve daha bağımsız bir görünümle değiştiği söylenebilir.

Peki yenilenen tasarımı Milliyetemelak’ı rakip ilan siteleri arasında daha üst sıralara taşıyabilir mi? Sorunun kendisi bile bu süreç için fazla iddialı olabilir zira Milliyetemlak’ın böyle bir iddiası yok. Yenilenen site sektörde olmayan bir yeniliği, kullanıcılar için yeni bir özelliği ya da ürünü tanıtmıyor. Emlak ilan sitesi kullanıcıları aradıkları gayrimenkulleri kolaylıkla listeleyebiliyor, sonuçları haritada görüntüleyebiliyor.

Gayrimenkul Türkiye’nin en hareketli alanlarından biri de olsa ilan sitelerinin ne kadar yenilikçi olabileceği de şüpheli. Sektörün en genç oyuncularından metrekare’nin kapanması bu yöndeki çekinceleri de güçlendirmişti.

Yorumlar (11)

 1. Yıl olmuş 2016, Milliyet Emlak altyapısıni ve tasaramını yenilemis ama tasarım responsive degil. Başlarında kim var çok merak ediyorum.

  Cevapla
 2. nesini yenilemişler ki ben yeni bir şey görmedim. ama dediğiniz doğru bu iş için mobil uygulamalar web sitesinden daha önemli web sitesi olmasa bile olur.

  Cevapla
 3. ben çok beğendim uzun zamandır emlak piyasasındayım ilk defa bu kadar kullanışlı bir emlak sitesi kullanıyorum, başında kim varsa tebrik etmek lazım

  Cevapla
 4. Erhan Emlak |

  Bende emlakciyim Izzet beye katiliyorum. Cok basarili olmus ellerinize saglik… Kullanmasi cok kolay ve server digerlerine gore hizli. Bazi arkadaslar sadece yorum yapmak icin yapiyor. Inovatif fikirlere destek olalim ltf

  Cevapla
 5. Erhan Emlak |

  Yani emlak sitesinde tasarimdan cok urunlerin listede kendisini tekrar etmemesi ve kullaniciya sundugu kolaylik onemli

  Cevapla
 6. Gerektirdiği kadar sade ve kullanışlı olmuş, elinize sağlık

  Cevapla
 7. eskisi bildiğin 2005/2006’dan kalmış gibiydi. şu anki haliyse 3-4 sene önce yapılmış ve artık yenilenmesi gereken bir site gibi gözüküyor. yine de 5-6 sene ileri gitmişler. bu da olumlu.

  Cevapla
 8. ben çok beğendim uzun zamandır emlak piyasasındayım ilk defa bu kadar kullanışlı bir emlak sitesi kullanıyorum, yeni tasarımı çok güzel olmuş

  Cevapla
 9. Meryem Söve |

  Gereksiz bir tanıtım yazısı gereksiz kişilerce yorumlanmış. Responsive değilmiş , mobil site olsun Web gerekli değilmiş vs..

  Siteyi inceleme zahmeti bile göstermemiş , sektörün dışında olan yada içine tam anlamıyla giremeyip girdiğini zanneden kişilerin eleştirisi milliyetemlak.com için getiri yada götürüsü olacak nitelikte değil. Bu tip eleştirileri burada okuyor olmak webrazzi kitlesinin kalitesini sorgulatıyor sadece.

  Responsive teknolojisi basic içeriğe sahip sayfaların ek maliyet gerektirmeden farklı platformlara sunumu için elverişliyken, emlak sektörü gibi kompleks detay sayfalar için platform bazlı tasarımlar tercih edilir ki milliyet emlak bunu tercih etmiş tıpkı sahibinden.com gibi.

  Web sayfaların gereksizliği için zaten makalede ki %40 trafik oranı gerekliliği anlatıyor. Sektörün içinde olan kişiler Web %40 oranının mobil %60’a oranla daha fazla verim ve getiri sağladığını zaten biliyordur ( hem ziyaretçi hem de işletmeler için). Ayrıca milliyetemlak.com iPhone uygulaması indirilebilir durumda. Web mobil tüm gereksinimleri karşılıyor. Android uygulaması eksik gözüküyor sadece.

  Bunları bir kenara bırakırsak webrazzi sadece renk yada logo değiştirdi diye bu tarz makaleleri takipçilerine sunmamalı. Makalenin sonuna kadar okuyup sektöre yeni bir soluk katılmamış sadece görsel değişmiş diyecek kadar sektörel gelişmeler duraksama içindeyse bizim webrazzi için mola vermemizin vakti gelmiş demektir.

  Saygılarımla.

  Cevapla
 10. Sene olmuş 2016 halen aynı tas aynı hamam. Nesini yenilemişler. Arkadaş biraz geliştirin kendinizi bu nasıl bir site. İşten anlayan kişiler beni anlayacaktır.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın