Slack yakın zamanda sesli ve görüntülü konuşma özelliğini test etmeye başlayacak

Slack yakın zamanda sesli ve görüntülü konuşma özelliğini test etmeye başlayacak

SlackSlack San Francisco'da düzenlediği ''Customer Conference(Müşteri Konferansı)'' etkinliğinde popüler takım içi mesajlaşma uygulamasının geliştirme haritasını açıkladı. Haritadaki en önemli adım, şirketin yakında sesli ve görüntülü konuşma özelliğini test etmeye başlayacak olması.

Slack ile entegre olarak çalışabilen Skype ile halihazırda görüntülü ve sesli aramalar yapabiliyorsunuz. Ancak şirketin kendi içinde geliştirdiği sesli ve görüntülü konuşma özelliği takım içindeki birebir iletişim konusundaki bir problemi çözmeyi hedefliyor. Slack'te ürünlerden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapan April Underwood, ekip içerisindeki kişilerin bazen bir konuyla ilgili kısa bir görüşme yapma ihtiyacı hissettiklerini ve test etmeye başlayacakları sesli ve görüntülü konuşma özelliğini ile bu ihtiyacı doğrudan karşılayacaklarını belirtmiş.

Şu an için 1'e 1 olarak test edilmeye başlayacak olan sesli ve görüntülü konuşma özelliği ileride birden fazla kullanıcı desteğine kavuşursa, takım içi toplantılar için de kullanılan Skype ve Google Hangouts'a doğrudan rakip olmuş olacak. April Underwood'un aktardığına göre özellik ilk olarak masaüstü uygulamasına gelecek ardından diğer platfomlarda kullanıma açılacak.

Üye ve abone sayılarıyla ilgili de güncel sayılar paylaşan Slack mevcut olarak 2,3 milyon günlük aktif kullanıcıya sahip olduğunu açıkladı. Bu sayının Aralık 2015'te 2 milyon olduğunu belirtelim. Haftaiçi günlerde kullanıcılar Slack üzerinde 320 milyon dakika harcarken bu kullanıcı başına 140 dakika anlamına geliyor. Aralık ayında 570 bin ücretli aboneye sahip olduğunu açıklayan şirket bu rakamla ilgili güncel bilgiyi ise konferansta paylaşmadı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.