Facebook'un aktif reklam veren sayısı 3 milyonu geçti
Dijital

Facebook'un aktif reklam veren sayısı 3 milyonu geçti

Yıllık güncellemesini bugün paylaşan şirket, platformundaki reklam veren sayısının 3 milyonu geçtiğini açıkladı. Geçtiğimiz yıl Şubat ayında bu sayıyı 2 milyon olarak açıklayan Facebook için bu son bir yılda yüzde 50 oranında bir büyümeye işaret ediyor.

Facebook'un paylaştığı güncel verilere göre, reklam verenlerinin sayısal açıdan büyük çoğunluğunu KOBİ'ler oluşturuyor; tüm reklam verenlerin yüzde 70'i de ABD dışında konumlanıyor. Bugün Facebook Sayfaları kullanan 50 milyonun üzerinde KOBİ bulunduğu da paylaşılan notlar arasında. Bu işletmeler Facebook'ta oldukça kalabalık bir kitleye ulaşıyor. Zira sosyal ağın açıklamasına göre Facebook'un 1 milyardan kullanıcısı sosyal ağ üzerinden en az bir işletmeye bağlanmış durumda.

Yeni bir milyon reklam vereni kutlayan Facebook, bu kullanıcıları için yeni bir video reklam ürünü sunuyor. Your Business Story adlı ürün işletmelerin kendi hikayelerini kolayca kurgulayıp, Facebook üzerinden paylaşmalarını sağlıyor.

Yorumlar (2)
  1. Umut Ali Umut Ali

    Ah keşke bizim sitelere reklam veren olsa:/

  2. Kader Kader

    Bireysel ve kurumsal anlamda insanların sosyal medya gibi bir nimetin gerçek farkındalığına vardığını işaret eden bir sayı olmuş. Fütüristçilik olgusunun Teknoloji için doğru tahminlerde bulunduğunu da söyleyebiliriz. Artık her şey teknoloji ile mümkün. Maşallah.