Google Ideas karmaşık küresel meseleleri teknolojiyle çözmek için Jigsaw'a dönüştü

Google Ideas karmaşık küresel meseleleri teknolojiyle çözmek için Jigsaw'a dönüştü

Google, yeni girişimlere hayat vermek amacıyla attığı adımlara bir yenisini daha ekliyor. Google Ideas, yenilikçi teknoloji girişimlerini desteklemek için Google Jigsaw adı altında yeniden yapılandırılıyor.

Project ShielduProxy  Password Alert, gibi projeleri çıkaran Google Ideas’ın temelleri 2010 yılında Erich Schmidt ve Jared Cohen atmıştı. Cohen, Jigsaw’un başkanlığına getirilirken, Schmidt ise danışman olarak Ideas'ın yeni döneminde de pay sahibi olmaya devam edecek.

Jigsaw'un Medium blogunda konuyu detaylandıran Google İcra Heyeti Başkanı Eric Schmidt, zorlu jeopolitik meselelerden, yolsuzluklara, çevrimiçi engellemelerden aşırı şiddet olaylarına kadar farklı alanlarda teknolojinin gücünden faydalanmak istediklerini ifade ediyor. Karmaşık sorunları en verimli şekilde çözmeyi hedefliyor.

Jigsaw

Hatırlanacağı üzere Alphabet, daha önce de ‘Life Sciences’ adıyla anılan ekibini Verily adı altında yeniden yapılandırmıştı. Google daha geniş ismiyle Alphabet altındaki en ileri teknoloji projeleri ise Google X altında geliştirilmeye devam ediyor.

jigsaw.google.com adresinden yeni oluşumla ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.