American Airlines ve Uber yolculuk deneyimini geliştirmek için anlaştı

American Airlines ve Uber yolculuk deneyimini geliştirmek için anlaştı

ABD'nin önde gelen havayolları şirketlerinden olan American Airlines, özel araç çağırma servisi Uber ile özel bir iş birliği anlaşması yaptı. Böylece anlaşmanın tarafı olan iki şirket de yolcuların yolculuk deneyimini artırmaya çalışan önemli bir adım attı.

Bir uçak bileti satın alan American Airlines yolcuları, aldıkları başarılı işlem onay e-postasında bir Uber ikonu görecek ve kendilerine özel bir hatırlatma yapılmasını isteyebilecek. Böylece kullanıcılar uçaktan iner inmez bir Uber aracı çağırmaları çok daha kolaylaşacak.

Bunun yanı sıra anlaşmayla birlikte American Airlines'ın mobil uygulaması da geliştirilmiş ve buraya bazı özellikler eklenmiş. Uygulama içerisinden Uber'in sizi alacağı yere giderken detaylı bir navigasyon sizi karşılıyor. Mesela belli bir uçağın kapısından çıktınız ve terminale geldiniz, American Airlines uygulaması size havalimanında Uber'in sizi beklediği yere adım adım götürüyor. Aynı şekilde Uber aracından indiğinizde de, uçağınızın kalkacağı kapıya kadar uygulama size eşlik etmek üzerine tasarlanmış.

Hizmet ilk etapta aralarında Charlotte Douglas International (CLT), Chicago O’Hare International (ORD), Dallas/Fort Worth International (DFW), Los Angeles International (LAX), New York’s John F. Kennedy International (JFK), New York’s LaGuardia (LGA), Philadelphia International (PHL), Phoenix Sky Harbor International (PHX), San Francisco International (SFO), San Jose International (SJC) ve Ronald Reagan Washington National (DCA) olmak üzere 11 havalimanına yayılmış durumda. Uygulama üzerinden bu havalimanlarının iç mekanları detaylı şekilde navigasyona uygun hale getirilmiş ve havayolunda Uber aracınıza ya da uçağınıza en yakın yoldan ulaşmanıza yardımcı olmaya çalışıyor.

American Airlines ve Uber anlaşması gereğince sadece bu araç çağırma servisi ve daha iyi bir havayolu navigasyonu değil, pek çok promosyon kodu ve mil avantajları da sunuluyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.