Apple Mart'taki etkinliğinde yeni iPad Air ve iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor

Apple Mart'taki etkinliğinde yeni iPad Air ve iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor

Apple'ın bir süredir uygun fiyatıyla daha geniş kitlelere hitap edecek bir iPhone modeli üzerinde çalıştığı konuşuluyordu. 9to5Mac'in ulaştığı bir kaynağa göre şirket Mart ayında düzenlenmeye hazırlandığı etkinliğinde yeni bir iPad Air modeli de tanıtacak.

Kaynağın aktardığı bilgiye göre Apple'ın etkinlikte tanıtacağı yeni iPad modeli "iPad Air 3" olacak. 9,7 inç boyutunda ekrana sahip olacak yeni iPad Air aynı zamanda Apple'ın iPad PRO ile birlikte tanıttığı Apple Pencil ile uyumlu olması da bekleniyor. Orta ekranlı iPad kategorisini Ekim 2014'ten beri güncellemeyen Apple ise geçtiğimiz yılın son çeyreğine göre yüzde 25 düşüş yaşanan iPad satışlarını bu yeni modelle birlikte canlandırmak istiyor çünkü iPad Air kullanıcıların en çok tercih ettiği iPad modeli olarak öne çıkıyor.

Yeni iPad Air'in aynı zamanda geliştirilmiş flash ve hoparlör ile gelmesi bekleniyor. Aynı zamanda Apple'ın iOS 9.3 ile birlikte test ettiği ''Apple School'' özelliği de yeni iPad ile birlikte lanse edilecek. Bu özellik ile birlikte okullarda kullanılan iPad'ler birden fazla kullanıcı hesabını desteklemeye başlayacak bu yeni özellik ile Apple okullara daha fazla iPad satmayı da planlıyor.

Yeni iPad ile birlikte 4 inç ekrana sahip olacak ve “iPhone 5se” ile adlandırılması beklenen (kulislerde yeni iPhone modelinin iPhone 6C olarak da adlandırılabileceğini belirtelim) yeni iPhone'nun da tanıtılması bekleniyor. iPhone A9 chip, Apple Pay için NFC ve Live Photos özellikleri ile gelmesi beklenen yeni iPhone'un iPad'te olduğu gibi satışları hareketlendirmesi bekleniyor. Apple'ın etkinlik tarihi için 14 Mart'ı düşündüğü ve ama bunun henüz kesinleşmediğini belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.