Türk Telekom Kurumsal İş Birimi CEO'su Akarca yeni logo ve kurumsal yapıyı anlattı
Yorumlar (6)
 1. Tamam inandım ve ikna oldum. Ama Target Akademi logosuna baya benzemiş. Hatta çok benzemiş. Dur birebir aynısı mı?

 2. Convergence, QuadPlay ... Bunlar neredeyse 10-sene öncesinin trendleriydi, TT'nin aklına şimdi gelmiş olamaz, arkasında başka şeyler var bence. Öyle olmasa Ümraniye Küçüksu'daki DataCenter binasını yerin altına 6-7 kat & yerin üstüne de 11-12 kat çıkmışken iskelet halinde bırakmazlardı. Bunlar hep olası bir satış, M&A öncesi markayı makyajlama-parlatma, giderleri minimize edip karlılığı yüksek gösterme hamleleri...

  Diğer bir konu ise bu konsolidasyona "rekabet" açısından RK ve BTK'nın nasıl izin verdiği... Güçlü, yaygın bir Fiber altypası olmayan 4,5G bugünkü 3G'den çok farklı olmayacak, Vfe ve Tcell'in işi bu anlamda hiç de kolay değil.

  1. Telekom Telekom

   Bülent Beye katılıyorum. Aynı şekilde Ankara'da Genel Müdürlük merkezinde 40 küsür katlı inşaa edilen bina boş duruyor. Her yıl sonunda çalışanları emekli etmek için teşvikler, fiber yatırımların ertelenmesi/gecikmesi, yurt dışındaki bankalardan borçlanarak fiber yatırımlarının yapılması vs. Yönetim Şirketin içini boşaltıp gitmenin hesabı peşinde. Devlet hissesi olmasa bu kadar borç ile başka bir şirket bugüne kadar süre ayakta kalabilir miydi?

 3. Sivas Haber Sivas Haber

  keşke logo yerine önce alt yapılarını yenileseler. Düşük hızları Yüksek Fiyatlara vermekten vazgeçseler.. İşte o zaman Türklere yakışan bir telekom olmayı başarırlar. Logo teferruat ;)

 4. Mehmet Ogunden Mehmet Ogunden

  Biraz eleştirelim..

  2003'tü sanırım Aria ve Aycell birleşti. Dönemin başbakanı tarafından el sıkıştırıldı filan...

  http://arsiv.ntv.com.tr/news/215293.asp

  Bi şekilde ite kaka ilerlerken Avea, "alt yapımı yenileyeyim, her yerde çekeyim, yok onu yapayım yok polisleri ücretsiz konuşturayım"dan sonra sıkılan birileri tarafından logosuna da el atıldı, sonuç: Avea yüz yeniledi...

  Tarih 2013.

  http://www.haberler.com/avea-logo-degistirdi-4763802-haberi/

  Spekülasyonlar bitti mi hayırr..

  Alıntı'ydı Ç'alıntıydı derken bir reklamasyon sürecine daha gidildi. Avea reklendi..

  http://www.teknokulis.com/haberler/kurumsal/2013/07/29/aveanin-yeni-logosu-alinti-mi

  Bir yıl gibi bir zaman sonra bu amcamız göreve getirilmiş özelleşmiş ama göbeğine kadar devlete bağlı bu şirketciğimizde.

  Mehmet Ali Akarca ise göreve gelir gelmez kıpırdanmalar başlar. Ne olacak bu şirketlerin hali peh peh peh..

  2 yıllık bir emekten söz ediliyor, e doğrudur ama çözüm bu mudur. Aksak o kadar çok nokta var ki.. Hemen bi yeni yüz, hemen medya satın alınmasına koşturulması bardağın boş tarafını doldurmaz ki.

  Şimdi de büyük birleşme. Aman ne ala.

  Bebeğimiz, bebişimiz diye övülüyor ve tüketiciye bırakılıyor ya, hah söyleyeyim. Tüketici şöyle kaliteli böyle renkli, öyle büyük diye bakmıyor. Ucuzu/kalitelisini kim veriyor diye bakıyor. Parekendeye hitap edilen ve sürüme dayalı olan bir sektör için hayvan gibi şeeyapmak ne kadar zor olabilir ki? Görmesek bilmesek inanacağız ama değil. Avrupa'da Amerika'da hatta ve hatta İran'daki cep tel operatörleri bile ucuzunu kalitelisini verebiliyorken.. cık olmaz olamaz..

  Son olarak tüm Türkiye'yi etkileyen bu değişimler için olan tabela çöplüğüne oluyor. Bir karar ile hoop bilmem kaç mağaza değişiveriyor. Yazık günahtır be. Apple gibi yapın sade basit bişeyler olsun bitsin. Rengin, hareketliliğin gözüne gözüne vurmak çözüm mü? Bilemedim..

  Şuradan bir ilham alınır mı acaba?

  http://www.webtekno.com/mobil/iphone-7-de-yer-verilmeyecek-kulaklik-girisi-olmasi-icin-imza-kampanyasi-baslatildi-h13714.html

  ___

  Webrazzi'ye bir not: Neden adamı kameranın karşısına geçirip adam gibi sohbet etmediniz. Sürekli yandan profilden izlemek zorunda kaldık. Bu alemde ciddi ciddi ilerleme yolunda olan sizler için haddinden fazla amatörce kalmamış mı?

  Mehmet Ali Akarca'ya da bir not: İnsanlar yaptıkları işleri anlamamaya/anlatamamaya başladıklarında hemen örnek vermeye başlarlar. Tıpkı konvöj dediğimiz bütünleşik sistemleri anlatamamanız gibi..

  Eh klavye delikanlısı benden bu kadarlık yeter :)

 5. Sercan Sercan

  Logo ve kurumsal kimlik açısından yeni bebek biraz prematüre doğmuş gibi. Font ağırlıklı bir logoda fonttaki hatalar ü ve o harfleri gibi hatalar tasarım açısından pek kabul edilebilir değil. Bu fikirde olan çok sayıda insan olduğu için muhakkak bu hataların kasıtlı yapıldığını ve altında yatan uyduruk bir fikrin olduğunu söyleyeceklerine adım gibi eminim. Sorun şu ki bu oluşturulan yeni marka ülkemiz açısından bu kadar önemliyken tasarımında böyle bir facianın yaşanması gerçekten küresel açıdan da rezillik arz ediyor. Flat tasarımın trendinin sonlarına doğru böyle bir logoyla çıkmaları bence çok riskli ve sürekliliğini tehlikeye atıyor.