Korr.com.tr: İnternetten yemek siparişinde farklı bir lezzet
E-Ticaret

Korr.com.tr: İnternetten yemek siparişinde farklı bir lezzet

İnternetten yemek siparişi vermek konusunda kendine has bir yol seçen Korr.com.tr, güveçte pişirilmiş et yemekleriyle pazara farklı bir lezzet katıyor.

Kendine has bir tarzı olan Korr, yukarıda da bahsettiğim gibi sadece güveçte et yemeği sipariş edebileceğiniz bir e-ticaret sitesi. Öncelikle kırmızı/beyaz et veya balık seçimini yapıyor, ardından etinizin hangi baharat ve sebzelerle pişirileceğine karar veriyorsunuz. ​

Şu anda sadece İstanbul'da

Şimdilik sadece İstanbul'da 300'e yakın noktaya sipariş gönderen Korr'dan en az 1 kilogramlık (4-6 kişilik) yemek siparişi yapılabiliyor. Yemekler taş fırında ve güveç içinde pişiriliyor. Üstelik yemekle birlikte güveç de sizin oluyor.

Uygulama açısından farklı bir tarz deneyen Korr'dan henüz sipariş vermiş değilim ama biraz ilerlediğimde yemek seçim süresinin hazır yemek siparişi vermekten uzun sürdüğünü pekala görmek mümkün.

Korr et yemek siparisi

Zira yemeğinizin tuzunu dahi kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Bu da sürecin biraz uzamasına neden oluyor. Diğer yandan bir iki siparişten sonra veya hazır tarifler sayesinde bu sürenin azalacağını söylemek de mümkün.

Türkiye'ye yayılmayı planlıyor

Korr'un kurucusu İsa Güçlü, bir yıllık bir teorik ve teknik hazırlıktan sonra bu ay içinde projeyi hayata geçirdiklerini paylaşıyor. Et ve ürün seçiminde hassas davrandıklarını, şimdiden bazı müdavimler edindiklerini ve Türkiye geneline yayılmak istediklerini de ekliyor.

Ülkemizde internetten yemek siparişi vermek oldukça popüler ama Korr.com.tr'nin pazara farklı bir lezzet kattığı oldukça net. Ne kadar başarılı olacağını ise önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Merak edenler için sipariş fiyatının 100 TL civarında tuttuğunu da ekleyeyim ama yapacağınız seçime göre bu fiyatın değişken olacağını tahmin edersiniz.

Yorumlar (7)
 1. Semiz Otu Semiz Otu

  Herşeyi zaten site belirliyor bize pek seçenek sunulmamış. 1 çeşit doğrama , 4 çeşit baharat , 4 çeşit sebze var ve basit bir siparişle 100 liranın üzerinde çıkan fiyat o da kendim gider alırsam. Herhangi bir et lokantasında daha geniş seçeneklerle yarı fiyatına yemek yiyebilirsiniz + salata dahil :) Çok gereksiz geldi bana

  1. 4-6 kişilik 1 KG et içeren yemeği İstanbul gibi bir şehirde yiyebileceğin bir restoran varsa (tabi at eşek eti değilse) bana da söyle de gidip yiyelim.

 2. Güzel bir fikir üzerine inşa edilmiş gayet güzide proje.

  Eksik yanları var ki bence en can alıcı kısım burası, sipariş adımları vs. eksiği fazlası tartışılır lakin görsel anlamda kullanıcıyı duyuracak ürün görseli yok.

  4-6 kişilik tek seçenek var (Standart)

  Yemeğin hazırlandığı güvec fiyatı 30-50 TL arası, yemekle birlikte gönderiliryor, sanırım bu yemek fiyatına dahil edilmiş ki(son derece normal) çıkan sonuçtan onu anlıyorum, kullanıcıyı yanıltmakta ve fiyat pahalı gelmekte.

  Güzel tasarımlı ve işlevli site, hedef kitleyle doğru iletişime geçerse başarılı olacağını düşünüyorum.

 3. Kadir Kadir

  sistem super ama asiri pahali 1 kg tavuk diyor 100 kusur tl ye geliyor bir kasaptan kemiksiz but tavuk pirzola alsaniz maksimum 40 tl oda imkansiz siz buna 1 kg tereyagi sos koysaniz 40 tl daha diyelim 100 tl yine olmuyor fiyat acisindan basarisiz. ama fikir guzel umarim basarili olurlar..

 4. Sistemi çok beğendim ben de. Amcamların esnaf dükkanında öğlen yemeği için arkada tüpte yaptıkları güveçler aklıma geldi ben küçükken.

  Yorumlardaki fiyat konusuna takıldım ben de ve basit bir hesap yaptım. Dana antrikot ve full sebzeli seçimde 123 TL gibi bir fiyat çıkarttı bana. Eve kadar teslim fiyatı bu ki gidip de almam sonuçta kapıma hazır gelecekse değerli bu şey.

  Migros sanal marketten antrikot fiyatına baktım 60 TL 1kg ı. Üstüne bizim mahallede de kullandığımız fırının pişirme fiyatı da ekleyince etti 70TL (10 TL alıyor bizim oradaki fırın) + güveç + sebzeler vs diyince zaten bence sırf maliyeti 85-90 TL oluyor bu işin. Buna da bir de kurye & kargo & servis & ekmek her neyseyi koyun zaten nereden kar edeceklerini bile düşündürdü bana. Ben kendim evde yapsam ve uğraşsam etsem 90 TL ye mal olacak bir şeyi 123 TL ye eve getirtmek bence F/K oranıyla 10 numara 5 yıldız.

  Dolayısıyla fikir vs zaten güzel de, umarım başarılı olur da para da kazanırlar bu kar marjlarıyla :)

 5. Bugün ofiste öğle arası için tercih ettik, kuzu etinden güveç hem lezzetli hem doyurucu oldu bütün ekip için. Son derece lezzetli ve pratik bir girişim olmuş bence.

 6. 4-5 kişinin pizza masrafı bile 70-80 lirayı bulduğu şu günlerde, içinde 1 kg kırmızı et bulunan, atmaya kıyamadığınız toprak güveç kabıyla, adrese kadar istenilen saatte, sıcak servis edilen şu hizmet için 110-120 liralar istenmesi bence bedava.

  Neden bu kadar övüyorum, dün tadına bakma fırsatım oldu da o yüzden :)