Raklet: Dernek, vakıf ve STK'lar için SaaS bir iletişim yönetim platformu
Girişim

Raklet: Dernek, vakıf ve STK'lar için SaaS bir iletişim yönetim platformu

 • Dernek, vakıf ve STK'ların (Sivil Toplum Kuruluşu) üye bilgilerini tek bir çatı altında saklayabilecekleri bir iletişim yönetim platformu olan Raklet, SaaS olarak hizmet veriyor.

raklet-logoDernek, vakıf ve STK'ların (Sivil Toplum Kuruluşu) üye bilgilerini tek bir çatı altında saklayabilecekleri bir iletişim yönetim platformu olan Raklet, SaaS olarak hizmet veriyor.

Gönen Eren ve Gerçek Karakuş tarafından yaklaşık olarak 2 ay önce kurulan girişim şimdiden 50'den fazla kuruluş tarafından kullanılıp 100 binin üzerinde üye bilgisi saklıyor.

Kurumların iletişimde oldukları kişi bilgilerini kategorisel olarak saklayabildikleri Raklet üzerinde aidat ve bağış ödemelerini toplamak da mümkün. Bunun dışında kurumlara etkinlik oluşturup bunları platform üzerinden paylaşma imkanı sunan Raklet; toplu sms ya da e-posta gönderimi ya da bağış kampanyaları düzenlenmesi gibi çok sayıda ek özelliği sahip.

Girişimi kullanan 50 kuruluştan bazıları yer vermek gerekirse Saint Joseph Mezunlar Derneği, Oy ve Ötesi, Oyunder ve Galatasaraylılar Cemiyeti'ni sayabiliriz. Bu arada şimdilik kendi özsermayesiyle yola devam eden Raklet'in Inovent ve Girişim Fabrikası destekli olduğunu da belirtelim.

raklet-gorsel

Raklet'in kuruluş hikayesi gerçek bir ihtiyaca dayanıyor

Raklet'in kuruluş hikayesi de aslında gerçek bir ihtiyaca dayanıyor. Yaklaşık olarak 1 sene önce Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin gelirlerini arttırmak ve mezunlarla olan ilişkileri kuvvetlendirmek için kolları sıvayan kurucu ortaklar bir türlü aradıkları gibi bir yazılım çözümü bulamamışlar. Sonrasında öncelikle kendi ihtiyaçlarına cevap vermek üzere bir ürün geliştirmişler ve ardından da Raklet doğmuş. Bu arada Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin 1 yıl içinde gelirlerini üçe katladığı bilgisini de ekleyelim.

Kurucu ortaklara göre Raklet'in Türkiye pazarında ciddi bir rakibi (excel ve POS makinaları hariç) bulunmuyor. Girişimin gelir modeli ise tahmin edebileceğiniz gibi kuruluşlardan aldığı aylık ücretler üzerine kurulu.

Hem kısa sürede sahip olduğu referanslar ve rakamlarlar dikkat çeken girişim, hem de büyük bir pazara hitap etmesiyle öne çıkıyor. Raklet ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Son olarak STK, dernek ve vakıfların Raklet'i 45 gün süreyle -ve kredi kartı bilgisi vermeden- ücretsiz olarak deneyebileceklerini de ekleyelim.

Yorumlar (6)
 1. Mustafa Sonmez Mustafa Sonmez

  Oldukça başarılı bir girişim olarak görünüyor. Hali hazırda 3 farklı dilde çalışıyor olması, tez zamanda Türkiye'den çıkıp yurtdışına gideceklerinin habercisi gibi... http://blog.raklet.com/tr/ adresinde de oldukça faydalı içerikler paylaşmışlar. Yolları açık olsun!

 2. Mert Arman Mert Arman

  Tebrik ediyorum. Sitemizdeki Üye Yönetim Sistemleri için SaaS uygulama arıyordum ve bugün bu habere denk geldim.

  Başarılarınızın devamını diliyorum.

 3. Hakan Hakan

  Bence başarılı bir girişim, yeterli desteği görür ve sahip çıkılırsa küresel bir marka bile olabilirler.

 4. Ömer Dayıbey Ömer Dayıbey

  Piyasada ciddi rakip yok demişler ama stk dünyasını bildiğim için bu işi benzer şekilde netahsilat paketleri ile onun dışında mempera ve fonzip'de çok daha iyisini yapıyor. Tüm uygulamaları görmüş biri olarak söylüyorum bu uygulama son derece vasat. Ayrıca firmanın fiyat teklifinde aylık 199 euro ve %6.9 + 0.3cent işlem ücreti gördüm. Ben kendi kurumum için kesinlikle tercih etmedim.

  1. Gerçek Karakuş Gerçek Karakuş

   Sevgili Ömer Dayıbey,

   Öncelikle ilgi gösterip yorum yaptığınız için teşekkür ederim. Kayıtlarımıza göre sizinle hiçbir noktada çalışmadığımızı görüyorum. Bahsettiğiniz fiyat ve komisyon oranları konusunda bir yanlış anlaşılma olduğu kanaatindeyim. Zira fiyat politikamız içerisinde belirttiğiniz ücret hiçbir zaman bulunmamıştır.

   10 kişilik bir ekibimiz var ve tam zamanlı olarak dernek, vakıf ve STK'lara teknolojik altyapı hizmeti veriyoruz. Herkes için sürdürülebilir bir çözüm arayışı içindeyiz. Siz de tahmin edersiniz ki güvenilir ve kaliteli bir işin ortaya çıkmasını için ciddi bir ekibe ihtiyaç var. Raklet ekibindeki arkadaşlarımız Boğaziçi, Galatasaray ve Sabancı Üniversitesi mezunudur ve kendi alanlarında yaptıkları işi dünya standartlarının üzerinde icra etmektedirler.

   Önümüzdeki ay içinde Galatasaray Üniversitesi'nde bir tanışma toplantısı düzenleyeceğiz. Buraya katılmak isteyen herkesi davet ediyoruz. Böylece aklınızdaki sorulara cevap vermiş olur, Raklet'i de daha yakından tanıtma şansı yakalarız. Bize [email protected] üzerinden ulaşabilirsiniz.

   Sevgiler,

   Gerçek Karakuş

 5. Cuneyt Mertayak Cuneyt Mertayak

  Ihtiyactan dogmus guzel bir urun. Umarim basarili olurlar.