2 milyondan fazla bilet satan Biletall, 2015'i 120 milyon TL ciro ile kapattı
E-Ticaret

2 milyondan fazla bilet satan Biletall, 2015'i 120 milyon TL ciro ile kapattı

Sunduğu biletleme alt yapısını farklı kanalların da kullanımına sunan Biletall.com.tr, 2015 yılında internetten otobüs ve uçak bileti satışlarının artışını belgeliyor.

Türkiye'nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden biri olan Biletall, Ağustos 2015'te açıklanan listeye yüzde 267 büyümeyle 27. sıradan girmişti.

2015 yılında Biletall.com.tr üzerinden 1,5 milyon otobüs bileti, 700 bin uçak bileti ve 15 bin İDO bileti satılmış. Yani toplamda 2 milyondan fazla biletin satışı internet üzerinden gerçekleştirilmiş.

Başka girişimlerde gördüğümüz mobil cihaz kullanımındaki artış ise Biletall'da yüzde 55 ile mobil cihazların lehine olmuş. Dolayısıyla mobil cihazlarla 1 milyondan fazla bilet satışı gerçekleşmiş.

2015'te 120 milyon TL ciro

Biletall Genel Müdürü Yaşar Çelik'ten aldığımız güncel rakamlara göre Biletall, 2013'te 40 milyon TL ciro yaparken, 2014 yılında 75 milyon TL, 2015 yılında ise 120 milyon TL ciroya ulaşmış. 2016 yılı hedefi ise 160 milyon TL olarak hedefleniyor.

Aşağıdaki infografikte görebileceğiniz gibi 2015'in seyahat tablosunu ortaya koyan Biletall, bu dikeyin güzel bir fotoğrafını çekmiş durumda. Önümüzdeki yıllarda bu dikeyin potansiyelini ise sanırım hem girişimcileri hem de yatırımcıları yakından ilgilendiriyor.

Biletall

Yorumlar (9)
 1. Zilyon Zilyon

  biletall.com, obilet.com, neredennereye, onlinebilet.com, clickbus. govego.com ... artık yeter bir tane daha açılmasın

 2. Serhat Serhat

  Aylik 10 milyon liralik bilet satisina aracilik etmis yani ?

  nekadarlik bir trafigi varki bu sitenin ?

 3. Asddsa3Asdasda Asddsa3Asdasda

  otobüs firmalarına bilet satma altyapısını sunan ipektr.com kurduğu site başarılı olması gayet normal zaten tüm veriler ellerinde yıllardır firmalara hizmet veriyor. o kadar büyük bir başarı değil bence

  1. Arda Özmen Arda Özmen

   Her ne kadar ipektr nin kuruluşu olsa da adamlar bangır bangır ulusal kanallarda reklam veriyor. İyi bir pazarlama ekibi var. Zaten obilet.com, neredennereye, onlinebilet.com, clickbus. govego.com gibi firmalar biletall alt yapısını kullanıyor. Bence tekel olmasına rağmen kendini geliştiriyor. Başarılar

 4. Mehmet Sert Mehmet Sert

  www.kalkiyor.com ve havalaniyor.com ile hizmet vermeye devam edeceğiz.

 5. Yusuf Çelebi Yusuf Çelebi

  http://biletkess.com Sitesi de tüm firmaları bi arada sunarak hizmet veriyor. Ayrıca tüm ilçe garajların numarasını altyapısında barındırarak hizmet vermekte

 6. Sancak Evrenes Sancak Evrenes

  Nasıl para kazanıyorlar peki?

  1. Hshshsbs Hshshsbs

   Fimadan sattığı bilet başına ücret ve kendi fiyat belirleme politikası var. Normal firma sitesinde 70 Tl olan biletall.com sitede 80 Tl

 7. Yıllardır Biletci.com.tr'den bilet satın alıyorum