Tazedirekt'in Aralık 2015 cirosu 1.8 milyon TL, Aralık 2016 hedefi 10 milyon TL

Tazedirekt'in Aralık 2015 cirosu 1.8 milyon TL, Aralık 2016 hedefi 10 milyon TL

Aralık ayında Tazedirekt.com'un büyüme hızı konusunda bir kaç rakam paylaştığımızı hatırlayanlar olacaktır. Hasan Aslanoba'dan gelen bu rakamlardan sonra Tazedirekt ekibi bizimle bu hafta yeni ve daha detaylı rakamlar paylaştı.

Kısaca hatırlatmak gerekirse, Hasan Aslanoba Tazedirekt'in 2015'in ikinci yarısında aylık yüzde 30 büyüme yakaladığını ve Kasım ayında aylık aktif müşteri sayısının 10 bine çıktığını paylaşmıştı. 2016 yılında ise 7 kat büyüme hedeflediklerini ifade etmişti.

Aldığımız yeni rakamlar ise ciro rakamları da dahil olmak üzere Tazedirekt'in operasyonları hakkında daha detaylı rakamlar içeriyor.

Aralık 2015 ciro'su 1.8 milyon TL

Hemen merakınızı gidermek için ciro rakamlarından bahsedecek olursak, Tazedirekt 2015'in son ayında 1.8 milyon TL ciro yapmış. Bu yılın son ayındaki (sadece Aralık ayında) ciro hedefi ise 10 milyon TL. Aslanoba Capital'in kurucusu Hasan Aslanoba, yıllık 7 kat büyüme hedeflediklerini söylemişti ama Aralık ayı kıyaslaması bana yıllık bazda 7 kat büyümeden daha iyi bir hedef gibi geliyor. Yani Aralık ayı hedefi tutturulursa Tazedirekt'in yıllık ortalama 7 kattan fazla büyüdüğünü görebiliriz.

Toplam yatırım tutarı 35 milyon doları geçti

Diğer yandan Tazedirekt'in çalışan sayısı 300'ü, Tazedirekt'e şimdiye kadar yapılan yatırım tutarı ise 35 milyon doları geçmiş. Bildiğiniz gibi Tazedirekt, hali hazırda İstanbul, Ankara ve Bursa'da belli bölgelerde haftanın 7 günü teslimat yapıyor ve siparişlerinin yüzde 42'sini mobil uygulamalardan alıyor. Haftasonları ise bu oran yüzde 50'ye çıkıyor.

Mobil uygulamlarının indirilme sayısı 100 bini geçtiğini daha önce paylaştığımız Tazedirekt, Appstore ve Google Play'de en uygulamalar arasına da girmiş. Web sitesi ve mobilden günde 15 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayan ve yüzde 5 dönüşüm oranı yakalayan (ki Tazedirekt ekibi sektör standardının yüzde 0,5-1 arasında olduğunu söylüyor) Tazedirekt yeni müşteri kazanımında arkadaş tavsiyesi oranının da yüzde 52 olduğunu paylaşıyor.

Önceki yazıda da değindiğim gibi 2016 yılı Tazedirekt’in hem kendini hem de pazar potansiyelini kanıtlayacağı yıl olacak. Hasan Aslanoba'nın Tazedirekt'i halka arz etme hedefi de malum ve şu videonun sonundaki mesaj bana bu adımın 2016 içinde atılabileceğini düşündürüyor. Ne dersiniz?

tazedirekt

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.