x

Tarimdan.com: Çiftçilere özel ücretsiz ilan sitesi

Tarimdan-ilan-sitesi

İlan siteleri pazarda büyük oyuncuların domine ettiği bir kategori olsa da dikeyde başarıyı yakalamak isteyen girişimler de yok değil. Tarimdan.com da bu minvalde tanıtmak istediğimiz bir girişim.

Tarimdan.com, adından da anlaşılacağı üzere tarım ve hayvancılık alanına odaklanıyor. Dolayısıyla çiftçileri hedef kitlesi olarak görüyor ve bu alandaki tüm ilanlara ücretsiz olarak kapılarını açıyor. Aynı zamanda sunduğu haberler ve bilgilerle çiftçilere destek oluyor.

2 bin 500’den fazla ilan

Elektrik mühendisi Yusuf Çelebi ve makine mühendisi İsa Çelebi tarafından Aralık 2014’te kurulan Tarimdan.com tarım araçlarından bahçe ve yapı malzemelerine, organik gıdalardan işçi bulmaya kadar bir çok kategoride ilan yayınlıyor. Sitedeki aktif ilan sayısı ise 2 bin 500’ü geçiyor.

Kurucu ortaklardan Yusuf Çelebi, aileden gelen tecrübeyle çiftçilerin tüm ihtiyaçlarına karşılık vermek istediklerini söylüyor. Aylık 45 bin tekil ziyaretçi ve 300 bin sayfa görüntülemesiyle, binden fazla bireysel ve 250 adet de firma üyeliğini kontrol ediyor.

Tarimdan-ilan-sitesi

2016 ortasında gelir modelini kuracak

Şu anda tamamen ücretsiz ilan yayınlayan Tarimdan.com’un hedefinde elbette ücretli sistem modeline geçmek var. Bu yıl ortasında  güvenli alışverişe dayalı yeni bir yapıya geçmek isteyen girişimciler, bu sayede gelir kazanan bir girişimler arasına girmek istiyor.

Tarimdan.com’un önemli bir kitleye hitap ettiği malum. Ancak bu kitlenin internet kullanımı konusunda ne kadar aktif olduğu meçhul. Keza genel ilan sitelerinin bu dikeyi de kapsadığını unutmamak gerekiyor.

Umarım önümüzdeki aylarda Tarimdan.com’un başarılı bir büyüme yakaladığını ve çiftçilerin  hayatını kolaylaştırdığını görebiliriz. Aksi takdirde genel ilan sitelerinin bu dikeyde özelleşmesini beklemek gibi zayıf bir ihtimal üzerinde konuşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (13)

 1. http://tarimdan.com Sitesine girdim. Bu Tür haberle bizi bilgilendirdiği için teşekkürler webazzi.
  Ücretsiz Traktör ilanımı verdim bile.

  Cevapla
 2. Mustafa Aksu |

  Daha önce bu site kullanıcısı olarak, Tarım gıda ve Hayvancılık dalında profesyonel bir siteye benziyor.

  Cevapla
 3. Alanında faydalı bir proje olmuş. sahibinden.com gibi çok alanda değil de tek alan’a yoğunlaşılmış. Tarım sektörünün arabam.com’u diyebiliriz

  Cevapla
 4. Ahmet Derin |

  Mükemmel bir site.. tarım ilaçlarımı bu site üzerinden baya satıyorum. Sahibindenden bin kat daha iyi. Yatırımcıların kaçırmaması gereken bir girişim. Büyük yatırım alacaklarından şüphem yok.

  Cevapla
 5. Tarım sektörü için güzel bir girişim olmuş.

  Cevapla
 6. Dikey’de bir iş modeli fikri güzel ancak sonradan gelir modeli bulma yaklaşımının bugüne kadar pek çalıştığını görmedim. Amerika’da olsalardı belki. Başarılar dilerim.

  Cevapla
 7. tarimdan.com en başından beri takip ettiğim bir proje tebrikler

  Cevapla
 8. Selam Bayram |

  tarım alanında profesyonel bir e ticaret site açığı vardı zaten bu açığıda tarimdan.com kapatmış olacaktır. bence Büyük pastayı tarimdan.com aldı gibi

  Cevapla
 9. güzel bir proje olmuş tebrikler

  Cevapla
 10. Tarim sektorunde gec kalmis bir projedir. Tarimdan.com bu acigi kapatmaya benziyor

  Cevapla
 11. Yorumların %80’lik kısmını kendileri atmadıysa ben bir şey bilmiyorum.

  Örnek: http://tarimdan.com Sitesine girdim. Bu Tür haberle bizi bilgilendirdiği için teşekkürler webazzi.
  Örnek 2: Mükemmel bir site.. tarım ilaçlarımı bu site üzerinden baya satıyorum. Sahibindenden bin kat daha iyi. Yatırımcıların kaçırmaması gereken bir girişim. Büyük yatırım alacaklarından şüphem yok.

  Webrazzi kitlesi görmeyeli çiftçilerden oluşmaya başlamış. Böyle küçük şeyler yapmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Egolarını mı tatmin ediyorlar anlayamadım.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın