Tarimdan.com: Çiftçilere özel ücretsiz ilan sitesi

Tarimdan.com: Çiftçilere özel ücretsiz ilan sitesi

İlan siteleri pazarda büyük oyuncuların domine ettiği bir kategori olsa da dikeyde başarıyı yakalamak isteyen girişimler de yok değil. Tarimdan.com da bu minvalde tanıtmak istediğimiz bir girişim.

Tarimdan.com, adından da anlaşılacağı üzere tarım ve hayvancılık alanına odaklanıyor. Dolayısıyla çiftçileri hedef kitlesi olarak görüyor ve bu alandaki tüm ilanlara ücretsiz olarak kapılarını açıyor. Aynı zamanda sunduğu haberler ve bilgilerle çiftçilere destek oluyor.

2 bin 500'den fazla ilan

Elektrik mühendisi Yusuf Çelebi ve makine mühendisi İsa Çelebi tarafından Aralık 2014'te kurulan Tarimdan.com tarım araçlarından bahçe ve yapı malzemelerine, organik gıdalardan işçi bulmaya kadar bir çok kategoride ilan yayınlıyor. Sitedeki aktif ilan sayısı ise 2 bin 500'ü geçiyor.

Kurucu ortaklardan Yusuf Çelebi, aileden gelen tecrübeyle çiftçilerin tüm ihtiyaçlarına karşılık vermek istediklerini söylüyor. Aylık 45 bin tekil ziyaretçi ve 300 bin sayfa görüntülemesiyle, binden fazla bireysel ve 250 adet de firma üyeliğini kontrol ediyor.

Tarimdan-ilan-sitesi

2016 ortasında gelir modelini kuracak

Şu anda tamamen ücretsiz ilan yayınlayan Tarimdan.com'un hedefinde elbette ücretli sistem modeline geçmek var. Bu yıl ortasında  güvenli alışverişe dayalı yeni bir yapıya geçmek isteyen girişimciler, bu sayede gelir kazanan bir girişimler arasına girmek istiyor.

Tarimdan.com'un önemli bir kitleye hitap ettiği malum. Ancak bu kitlenin internet kullanımı konusunda ne kadar aktif olduğu meçhul. Keza genel ilan sitelerinin bu dikeyi de kapsadığını unutmamak gerekiyor.

Umarım önümüzdeki aylarda Tarimdan.com'un başarılı bir büyüme yakaladığını ve çiftçilerin  hayatını kolaylaştırdığını görebiliriz. Aksi takdirde genel ilan sitelerinin bu dikeyde özelleşmesini beklemek gibi zayıf bir ihtimal üzerinde konuşmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.