2015 yılında iki kat büyüyen Apsiyon, 150 bin konutta kullanılıyor

2015 yılında iki kat büyüyen Apsiyon, 150 bin konutta kullanılıyor

Apartman ve site yönetimlerinin işlerini kolaylaştırma ve daha verimli hale getirme odağında çalışan bir SaaS girişimi olan Apsiyon, ürününe çok sayıda yeni özellik ekleyerek büyümeye devam ediyor.

Ekipten aldığımız güncel rakamlarla başlayalım; 400 binden fazla kullanıcıya ulaşmayı başaran Apsiyon şu an 1200 sitede 150 bin konut ile sözleşmeli olarak çalışıyor.

Diğer yandan site, rezidans, iş merkezi, plaza ve AVM gibi tüm toplu yapı yönetimlerinde kullanılabilen Apsiyon, yaklaşık olarak 3’te 1’i satış faaliyetlerine odaklanan 34 kişilik bir ekipten oluşuyor.

Apsiyon, ‘Apsiyon Akademi’ ile sektörde eğitimler vermeye başlıyor

Apsiyon’da ürüne eklenen özelliklerin başında personal maaşlarının hesaplanması ve bordro kayıtlarının tutulmasına yarayan personel modülü, icra takip hizmeti, ödenen aidatların tüm muhasebesel ihtiyaçlarının karşılandığı muhasebe modülü ve apartman sakinlerinin telefon ve elektrik gibi abonelik başvurularını başlatabilecekleri abonelik modülü geliyor.

apsiyon-gorsel

Girişim ayrıca sanal santral hizmeti veren Bulutfon ile bir çözüm ortaklığına da gitmiş. Apsiyon’da öne çıkan yeniliklerden bir diğeriyse Apsiyon Akademi. Aldığımız bilgiye göre Apsiyon, Ocak ayında eğitimlerin başlayacağı Apsiyon Akademi ile sektördeki çalışanları bilgilendirmeyi ve ihtiyaç duyulan işgücünü sağlamayı hedefliyor.

SaaS bir girişim olmanın avantaj ve dezavantajları

Tüm bu gelişmeler dışında Apsiyon ekibiyle SaaS bir girişim olmanın avantaj ve dezavantajlarını da konuştuk. Kullanıcılarından ‘Peki ya internetim giderse, bulutta olan bilgilere başkaları erişebilir mi?’ gibi sorular duymanın artık hayatlarının bir parçası olduğunu belirten girişim; sık yapılan müşteri ziyaretleri ve güçlü bir destek ekibi ile bu ‘güven sorununun’ üstesinden gelmeye çalışıyormuş. Diğer yandan Apsiyon ekibine göre SaaS bir girişim olmanın en büyük avantajı ise düzgün bir nakit akışına sahip olmak.

Farklı dil destekleri ve farklı para birimi özelliği yolda

Öğrendiğimize göre Apsiyon’un 2016 yılı için önceliği ürünü geliştirmeye devam ederek farklı dil seçenekleri ve yeni para birimi gibi özellikler eklemekmiş. Girişim ayrıca geçtiğimiz senelerde çok fazla önem vermediği AVM dikeyini de yeni yıl planları arasına eklemiş durumda. Apsiyon ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.