Komşular için özel sosyal ağ Nextdoor uluslararası açılımına başlıyor
Girişim

Komşular için özel sosyal ağ Nextdoor uluslararası açılımına başlıyor

Geçtiğimiz Mart ayında 110 milyon dolar yatırım alarak 1,1 milyar dolar değerlemeye ulaşan Nextdoor sonunda uluslararası açılımına başlıyor. Bugüne kadar faaliyet gösterdiği ABD'de tüm komşuların yarısından fazlasını bağlantılı hale getirdiğini söyleyen Nextdoor, benzer bir başarıyı ABD dışında tekrarlamak istiyor. Bunun için ilk ve en önemli adımı, 2016 yılı başında kurulacak olan Nextdoor EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) şirketi oluşturuyor.

Nextdoor'un uluslararası açılımına 2016 yılında resmen başlayacağını destekler nitelikte girişimin bir süredir Hollanda'da servisini test ettiği belirtiliyor. Bununla birlikte Nextdoor'un iş ilanları sayfasında Birleşik Krallık için bir Ülke Müdürü arayışında olduğu da görülebiliyor.

Uluslararası açılım Nextdoor'un 2013 yılından bu yana gündeminde olan bir konu olmasına rağmen bugüne kadar şirket tarafından somut bir adım atılmamıştı. Nextdoor'un 2016 yılında Avrupa'dan başlayarak, ilerleyen dönemlerde Türkiye'ye açılması da mümkün olabilir.

Yorumlar (2)
  1. Mert Demir Mert Demir

    komşularla bile internet üzerinden görüşüleceğine bi zahmet ziyaret edip hal hatır soralım muhabbet edelim. sanal alemden az da olsa uzak duralım.

    1. aslında internet ve teknoloji insanın doğal yaşamına zarar vermediği ölçüde güzel. Etrafınızda ki komşuların kim olduğunu, nereli olduğunu online öğrensenizde halini hatrını sormadıkça bir kahvesini çayını içmedikçe derdi sıkıntısı var sormadıkça neye yarar. Bunları online yapmak olmaz teknolojik olarak yapılabilir olsada yapmamalı insanlığını vicdanını unutturmamalı. Inovasyon, teknoloji, nesnelerin interneti tamam ama unuttuğumuz şeyleri hatırlatacak bizi online dan offline gerçek insanlığımıza döndürecek projelerde başlar umarım bu arada komşuluk ilişkilerş amerika ve avrupadan çoook farklı olan 'komşu komşunun külüne muhtaçtır' atasözlerimize işlemiş olan böyle bir uugulamanın türkiyede doğru yerelleştirme ile tutacağına inanıyorum vesselam..