Wordpress, Windows uygulamasını da yayınladı
Teknoloji

Wordpress, Windows uygulamasını da yayınladı

Automattic, nihayet Wordpress'in Windows uygulamasını da yayınladı. Mac OS X uygulamasını yayınlanmasının üzerinden çok geçmeden Windows uygulamasını yayınlayan Automattic, Wordpress.com'a eş bir deneyim sunuyor.

desktop.wordpress.com adresinden indirilebilen Wordpress Windows uygulamasıyla Wordpress.com ve Jetpack kullanan Wordpress bloglarını/sitelerini yönetmek mümkün. Dün yeni 4.4 sürümünü ve yeni temasını yayınlayan Wordpress, bu yenilikle Windows tabanlı bilgisayar kullanan Wordpress meraklılarının beklentilerini de karşılamış oluyor.

Windows uygulaması genel anlamda Wordpress.com deneyimini yansıtıyor. Doğal uygulama yetenekleriyle (bildirimler, çevrimdışı yazma vb.) zenginleştirilen Wordpress Windows'un Javascript'e geçişin olumlu yansımalarını gösterdiği de ifade ediliyor.

Wordpress-2-Windows

Gerek Mac, gerekse Windows uygulamasının Wordpress severler için önem taşıdığı malum. Çünkü tarayıcı deneyimi her şeye rağmen dikkat dağıtıcı bir unsur, masaüstü uygulamalarıysa sadece yazmaya odaklanmak isteyenler için önemli bir fırsat.

Eğer hala indirmediyseniz Worpdress Mac ve Wordpress Windows uygulamalarını desktop.wordpress.com adresinden indirebilirsiniz. Linux kullanıcıları için henüz sevindirici bir haber yok ama bu gidişle fazla beklemeyeceklerini de tahmin edebiliriz.

Yorumlar (5)
  1. Mac versiyonunu indirdim, deneyip yorumlarımı yazacağım ;)

  2. Ribbon menü olmalıydı.

  3. Hamit Gurakar Hamit Gurakar

    Windows uygulaması için yayınlanan uygulamayı denedim. Zaten yazıda da belirtildiği gibi wordpress.com deneyimi ile birebir bir deneyim sunuyor. Diger temel wp ihtiyaclarını(kod düzenleme vs.) da karsılayabilirlerse masaüstü uygulaması daha da kullanışlı hale gelecektir.Kendi gözlemlerimi şu yazıda ele aldım: http://hamitgurakar.com/wordpress-windows-masaustu-uygulamasi-ve-faydalari/ isteyen dostlar gözatabilirler.

  4. Çok kullanışlı olmuş bence çevrimdışı yazma özelliği çok iyi.

  5. Görünümü kaliteli bir çalışma olduğunu gösteriyor. Fakat, tam bir kanıya varmak için denemek gerekecek .