Markafoni'nin İstanbul'da açacağı iki fiziksel mağazadan ilk görüntüler
E-Ticaret

Markafoni'nin İstanbul'da açacağı iki fiziksel mağazadan ilk görüntüler

Markafoni, İstanbul'da iki fiziksel mağazayla yeni bir perakende deneyimi için hazırlanıyor. İstanbul Avrupa Yakası'nda Zorlu Center ve Anadolu Yakası'nda İdealtepe'de olmak üzere iki mağazayla çok kanallı perakendeciliğe yeni bir soluk getirmeye hazırlanan Markafoni, mağazaların açılışı için geri sayıma başladı. Son haline yaklaşan mağazaların konumlarını tespit edip, bu mağazaları ilk kez görüntüledik.

Markafoni'nin her iki mağazası da oldukça işlek iki konumda; yani yolunuz Zorlu Center ya da İdealtepe sahil yolundan geçiyorsa, mağazaları kolaylıkla görebiliyorsunuz. Zorlu Center'daki Markafoni mağazasının açılacağına dair ilanlar da mağazaya gitmeden ziyaretçileri karşılıyor.

zorlu markafoni metro

Zorlu Center'da metro giriş kapısının sağ tarafında konumlanan ilk mağazanın vitrinleri siyah bir Markafoni amblemiyle giydirilmiş durumda.

markafoni zorlu

Mağazanın içini görüntülemek henüz mümkün değil ancak ilginç bir detay AVM giriş kapısının hemen sol tarafında görünen Bukoli teslimat noktası olabilir. Halihazırda birlikte çalışacağını duyuran iki şirket için, yakın noktalarda konumlanmak lojistik açıdan önemli kolaylıklar ve yeni iş birlikleri anlamına geliyor olabilir. Bunların cevabını ancak mağazalar açıldığında alabileceğiz.

bukoli zorlu

Anadolu Yakası'ndaki ilk Markafoni mağazası ise İdealtepe'de. Sahil yolunda outlet ve mağazaların olduğu açık alışveriş alanındaki mağazadaki hazırlık çalışmalarında son yaklaşıldığı görülebiliyor. Burada aldığımız duyumlara göre Markafoni mağazasının önümüzdeki haftalarda açılması planlanıyor.

markafoni idealtepe4

Markafoni İdealtepe mağazası girişi

markafoni ic

Markafoni'nin ilk fiziksel mağazalarının tipik birer offline moda mağazası gibi çalışmayacağı ve e-ticaret mağazalarını tamamlayıcı özellikte olmasını bekliyoruz. Fiziksel mağazacılık deneyimini online'ın devamı niteliğinde tasarlanarak yenilikçi bir yaklaşımla hizmet vermesi Markafoni'nin satışlarına, marka algısına ve sunduğu hizmet kalitesinin arttırılmasına ciddi katkı sağlayabilir. Tüm bunları mağaza açılışında öğreneceğimizi umuyoruz. Elimize ulaşan yeni detayları aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (13)
 1. Seoturuncu Seoturuncu

  ebebekden sonra ikinci fiziksel mağazasını açan tek online eticaret sitesi sanırım tebrikler

  1. Trendyolun da mağazası bulunuyor. Maslak Paşabahçe mağazasının yanında görebilirsiniz.

 2. Hani internetten alışverişti hani gelecek vardı?

  Çaresizlik mi reklam mı?

  1. Bu konuyu bende merak ediyorum :)

  2. Ah şu uzanamadığımız ciğer durumunu bir atlatabilsek raif bey ahh .!

   Ben şahsen bu mecranın kullanıcı olarak mutluyum, destek olmak köstek olmakdan zor değil inanın.

  3. Bence gelecek var ama bu kesinlikle gıdada ve giyimde gelişmeyecek. Çünkü giyim genellikle denenmesi gereken bir şey, ve internetten ürün giyim ürünü alanların çoğu ya geç gelmesinden yada resimdeki gibi olmamasından yada iade olduğunda geri dönüşü geç olduğundan 2.ci kez ürün almıyorlar. Gıdada zaten her yer market bakkal avm dolu. Elektronikte ne olursa olsun çoğunluğu alırken soru sormak ister onun için hem güven açısından hemde muhattap açısından mağazaya yöneliyor. Geriye sadece hediyelik veye nadir bulunan ürünler kalıyor. Yani kısacası E-ticaretin gelişmesi en baba bu kadar olur ve geriler ama ilerlemez. Markafoni de madem isim yaptık ve gidişat geriye doğru oluyor bu ismi fiziksel mağazada kullanak mantığında bence.

  4. Evet internetten alışveriş, evet gelecek var.

   Burada Markafoni'nin yaptığı başka bir şey. Omni-channel denen iş modelini uyguluyor. Mantıklı ve yapılması gereken bir şeydi yani.

  5. Megavan Megavan

   İnternetten alışverişi tercih etmeyenler düşünülmüş. Denemeden almak isteyenlere göre.

 3. Ataşehir Novada AVM'de de açıyor.

 4. Trendyol da açmıştı maslakta

 5. İşin esprisi e-ticaret yapmak değil mi?

 6. Ümraniye'de bulunan Modanisa mağazasını da unutmamak gerekir.

 7. Tamer Y. Tamer Y.

  5. fotoğrafta Markafoni tabelası yandaki dükkanların üzerine mi uzanmış bana mı öyle geldi? Eğer fotoğraftaki gibiyse hoş bir durum olmamış. Komşu dükkanların üzeri ofisse ve onlar Markafoni tarafından kullanılıyorsa, o bölüm tabelasız bırakılabilirdi diye düşünüyorum.