Garanti Bankası'nın mobil kredi kartı uygulaması BonusFlaş, 300 bin indirilmeye ulaştı

Garanti Bankası'nın mobil kredi kartı uygulaması BonusFlaş, 300 bin indirilmeye ulaştı

Garanti Bankası geçtiğimiz haftalarda yalnızca banka ve kredi kartı ürünlerine odaklanan mobil uygulaması BonusFlaş'ı piyasaya sunmuştu. Garanti, iOS ve Android tabanlı cihazlardan kullanılabilen uygulamanın ikinci haftasından 300 bin indirilme sayısını geçtiğini duyurdu.

BonusFlaş, kredi kartlarıyla ilgili bilgi sorgulama, limit artırım talebi, borç ödeme ve mobil ödeme gibi temel işlemlerin tek bir noktadan hızlı bir şekilde yapılmasını sağlıyor. Buna ek olarak mobil bankacılık uygulamasından kullanıcıların kredi kartı kampanyalarını detaylı bir şekilde görüntülemesini ve bu kampanyalarla ilgili (dilerlerse konum bazlı) bildirimler almasını sağlayarak, bir nevi alışveriş asistanı gibi çalışmasıyla ayrışıyor. Müşterilerine en uygun kampanyaları önerme iddiasında olan BonusFlaş bunun için kullanıcısının harcama alışkanlıklarını analiz ediyor. Kullanıcılar tercih ettikleri  kampanyaya tek bir dokunuşla katılabiliyor, güncel harcama, kalan limit, kazanılan bonus gibi bilgileri anlık takip edebiliyor.

Uygulamanın bir mobil alışveriş asistanı görevini internet alışverişlerinde ödeme sırasında devreye girerek de yerine getiriyor.   BonusFlaş uygulaması yüklü Garanti Bankası kart kullanıcıları, internet alışverişlerinde cep telefonları üzerinden sadece şifre girerek alışveriş yapabiliyor. Ayrıca, NFC özellikli akıllı telefon kullanıcıları temassız POS özelliği olan üye işyerlerinde, cep telefonlarıyla ödeme yapabiliyorlar.

bonusflas

1 yılda 1 milyon kullanıcıyı hedefleyen BonusFlaş ile ilgili yaptığı açıklama Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü ve Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Onur Genç, müşterilerinin, uygulama içerisinde en çok kampanya katılım, sevdikleri markaların kampanyalarından haberdar olma ve kart harcamalarını görüntüleme fonksiyonunu kullanmayı tercih ettiklerini söylüyor. "Daha şimdiden on binlerce BonusFlaş kullanıcısı, kendilerine sunulan bonus, nakit indirim ve ek taksit imkânından faydalanmış ve kartlarının kontrolünü tamamen eline almış durumda" diyor Genç.

BonusFlaş'ın doğrudan mobil alışveriş uygulamalarıyla rekabet halinde olduğu söylenemez ancak bu alanda başlayan hareketliliğin yoğun bir şekilde devam edeceğinin önemli bir işareti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.