Bir e-posta pazarlama girişimi olan INBOX günde 2 milyon e-posta gönderiyor
Girişim

Bir e-posta pazarlama girişimi olan INBOX günde 2 milyon e-posta gönderiyor

Kasım 2015 itibarıyla 400'ün üzerinde kurumsal müşteriye sahip olan e-posta pazarlama girişimi INBOX, müşterileri için günde ortalama 2 milyon adet e-posta gönderiyor.

Emin Onur Genç tarafından 2014 yılının Ekim ayında hayata geçirilen INBOX, pazarda euro.message ve Setrow gibi köklü firmalara bir alternatif olarak yer alıyor. Girişimin kurucusu Onur Genç rakiplerinden farkları konusunda kurulum ücreti gibi bir giriş bariyeri barındırmamalarına, senelik bağlayıcı sözleşmeler talep etmemelerine ve müşterilerinin platformu tamamen 'self-service' olarak kullanabilmelerine vurgu yapıyor.

INBOX ile dilerseniz kendi yazdığınız HTML kodları kullanabilir, dilerseniz sürükle-bırak yöntemiyle responsive yani duyarlı e-posta bültenleri oluşturabilir, dilerseniz de .xml veya .json gibi veri tipleriyle otomatik e-postalar gönderebilirsiniz.

INBOX'ın öne çıkan özelliklerinden bir diğeriyse platformun müşterilerine sunduğu CRM modülü. Bu modül sayesinde INBOX müşterileri gönderdikleri e-postaların açılış zamanı, açıldıkları lokasyon ve tıklanmalarına göre bazı senaryolar oluşturabilir ve filtreledikleri kullanıcılarına ilerisi için de e-posta gönderimi planlayabilir. Tüm bunlar dışında müşterileri için API desteği de sunan INBOX'ın tüm özelliklerini web sitesi üzerinden detaylıca inceleyebilirsiniz.

Bugüne kadar herhangi bir yatırım almamış olan ve uzun vadede sahip olduğu teknolojiyi yurtdışına taşımayı düşünen INBOX ile ilgili sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Yorumlar (7)
 1. Baya bir süredir kullanıyorum. Çok memnunum. Burada haberini görmek beni mutlu etti.

 2. Efe Kaya Efe Kaya

  davetiy eajans olarak yaklaşık 8-9 aydır birlikte çalışıyoruz. Gerek yurtiçi gerekse yurtdışı firmalarla kıyasladığımızda inbox benim için ayrı bir öneme sahip.

 3. Sercan Alkan Sercan Alkan

  Çok kullanışlı ve kolay bir arayüzü ve buna karşın bir sürü özelliği var. Şirketimizde uzun zamandır kullanıyoruz. Açılış oranları da inanılmaz. Tavsiye ederim.

 4. Elif Yılmazer Elif Yılmazer

  1 seneyi aşkın süredir kullanıyoruz. Özelliklede senaryolar özelliğini çok seviyorum.

 5. Hüseyin Yartim Hüseyin Yartim

  E-Ticaretin vazgeçilmezi malumunuz mail marketing. Ancak ülkemizde her ne kadar iddialı bir çok firma olsa da, işleyiş anlamında maalesef ciddi sorunlar ve yetersizlikler ile karşılaşıyoruz. x firmasından y firmasına nice umutlar ile geçip kısa sürede anlatılanlar ile uygulamaların çok fazla örtüşmediğini ve bu sebepten çok çektiğimiz bir gerçek. Açık konuşmak gerekirse x firmasından inbox'a geçerken de ister istemez "acaba" sorusu aklımızda yer etmişti ama kısa sürede acabalar yerini şükür kavuşturana ya bıraktı. İlgi alakaya hiç girmeyeceğim bile şahane. Ama kullanım sonrası dönüşler ve grafik olarak yükseliş yaşamanız çok uzun süreler almıyor ve kısa sürede kendiniz yazmışsınız gibi bir program kullanıyormuşsunuz hissine kapılıyorsunuz. Bu yazı aracılığı ile kendilerine tekrar tekrar çok teşekkür ederiz.

  doremusic

 6. Hüseyin Yartim Hüseyin Yartim

  E-Ticaretin vazgeçilmez iki yapı taşından biri malumunuz mail marketing. Ancak ülkemizde her ne kadar bu işi yapan büyük firmalar var gibi görünse de uygulamada çok zorlandıkları ve bizleri hüsrana uğrattıkları bir gerçek. "x" firmasından "y" firmasına büyük umutlarla geçiyorsunuz ama kısa sürede anlatılan ile işleyişin örtüşmediğini ve yetersiz kaldığını anlıyorsunuz. Açıkcası inbox'a geçerken de "acaba" sorusu akıllarımıza gelmedi değil ama kısa sürede bu acabalar yerini "şükür kavuşturana" ya bırakıyor. Kullanırken karşılaşacaklarınızı kısaca özetlemek gerekirse; kendiniz yazmış gibi kullanıcı dostu bir panel - yükselen grafikler - açılan ve geri dönüş alan mailler ve boşa gitmeyen zaman ve yapılan iş. doremusic olarak kendilerine bu yazı aracılığı ile tekrar teşekkür ederiz.

 7. Müşterilerim için malesef çok kısıtlı ve zorlayıcı sistemler kullanıyorum, yıllardır tam olarak hatasız ya da önemsiz denilebilecek hatalar ile servis veren E-Mail Marketing sistemi bulamadık. Yorumları okuyunca oldukça heycanlandım ama giriş yapmaya çalıştığımda ; Aktivasyon ve Üyelik bilgileri maillerinin spama düştüğü, giriş yaptıktan sonra panelin komple kaydığı (muhtemelen bir kod hatası var) sistem ekranı ile hevesim ve inancım kaybolup siteden çıkışı yaptım. Yetkili arkadaşlara duyrulur.