Multinet ortaklığında kurulan sadakat uygulaması Parantez'in üye restoran sayısı 5 bini geçti

Multinet ortaklığında kurulan sadakat uygulaması Parantez'in üye restoran sayısı 5 bini geçti

Parantez-mobil-uygulama

Bundan iki yıl önce Multinet'in sadakat/ödül programı Parantez.com'dan bahsettiğimizi hatırlayanlar olacaktır. Restoran odaklı kampanyaların üretildiği ve pazarlandığı bir girişim olan Parantez, aradan geçen sürede belirgin bir ivmeyle büyümeye devam ediyor.

Normalde ön ödemeli bir yemek kartı sunan Multinet, 3 yıl önce fırsat/kampanya dikeyine adım atmaya ve o zamanlar henüz yolun başında olan Fırrla'yı satın almaya karar vermiş. Böylece Fırrla'nın ortakları ile Multinet Up ortaklığında Parantez adlı yeni bir şirket kurulmuş.

Şu anda Multinet Up ile Multinet Kart kullanıcılarına yönelik kampanyalar sunan Parantez, kart sahiplerinin yemek yerken kazanç sağlamalarını sağlayan bir sisteme sahip. Anlaşmalı noktalarda yenilen yemekler parantez puanı olarak toplanıyor ve bu TL'ye eşdeğer bu puanlarla herhangi bir Parantez noktasında harcama yapılabiliyor.

parantez-ofis
Parantez ofisinde 10 kişi çalışıyor.

Yaklaşık 5 bin üye restoran, 250 binden fazla Parantez üyesi

Altug BeserParantez Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Altuğ Beşer, Parantez'e dahil olan 5 bin restoranda bugüne kadar 45 bin Multinet kullanıcısına yaklaşık 1.3 milyon TL Parantez puanı (tatlıpara) kazandırıldığını ifade ediyor. Üye sayısının da 250 bin kişiyi geçtiğini paylaşıyor.

Restoran sahiplerine detaylı raporlama yaptığını söyleyen Altuğ Beşer, günlük müşteriler bulmak yerine tekrarlayan, sadık müşteri kitlesi oluşturmak istediklerinin altını çiziyor. Örneğin aynı yerdeki ilk hesap tutarının yüzde 5’i, ikincinin yüzde 10'u ve üçüncünün ise yüzde 15’i kadar Parantez puanı kazanılabiliyor.

Hesap tutarının yarısına kadar puan kazandırabilen Parantez'in hem tüketici hem de restoran sahipleri açısından bu alandaki en başarılı uygulamalarından biri olarak görmek sanırım yanlış olmaz. Diğer yandan tek bir yemek/alışveriş kartına bağlı olması ise tek dezavantajı gibi gözüküyor.

Mobil uygulamasına 'alarm' özelliği ekleyen ve web sitesini geliştiren Parantez'in önümüzdeki dönemde nasıl bir büyüme göstereceğini merakla izliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.