SocialFamous: Ajanslarla fenomenleri bir araya getiren yerli reklam mecrası
Arama
Girişim

SocialFamous: Ajanslarla fenomenleri bir araya getiren yerli reklam mecrası

SocialFamous-logoSosyal medya fenomenleriyle reklam ajanslarını bir araya getiren SocialFamous bünyesinde şu an 20’nin üzerinde ajans ve 265 sosyal medya fenomeni bulunuyor.

Platformun çalışma mantığı oldukça basit. Tahmin edebileceğiniz gibi her şey ajansların SocialFamous üzerinde bir proje oluşturmasıyla başlıyor. Sonrasında platforma davetiye koduyla giriş yapabilen fenomenler arasında isteyenler kampanyaya dahil oluyor ve ajans müşterisi için içerik üretiyor. Proje sonunda fenomenler SocialFamous’tan, SocialFamous ise ajanslardan ödeme alıyor.

SocialFamous olmadan da ajansların fenomenlere kolayca ulaşabildiğini ve onlarla proje yönetebildiğini düşünebilirsiniz ki haklısınız. Ancak SocialFamous ekibi çözmeye çalıştığı temel problemin ajanslarla fenomenler arasında yaşanan iletişim sorunları olduğunu söylüyor.

SocialFamous fenomenleri toplamda 60 milyon sosyal medya hesabına ulaşabiliyor

Diğer yandan SocialFamous bünyesinde yer alan fenomenler Twitter, Facebook, Instagram, Vine ve Scorp gibi sosyal mecralara ek olarak farklı bloglar için de içerik üretebiliyor. SocialFamous fenomenlerinin toplamda 60 milyonun üzerinde sosyal medya hesabına ulaşma potansiyeli bulunuyor.

SocialFamous-gorsel

Kurucu ortakları Bahadır Mısır, Yılmaz Sattı ve Hüseyin Temel‘in 1 sene önce üzerinde çalışılmaya başladıkları proje, üç ay önce operasyonlara başlamış. Geçen üç aylık sürede 20’den fazla ajansı bünyesine katmayı başaran ve sahip olduğu fenomenlerle 60 milyondan fazla sosyal hesaba potansiyel olarak ulaşan SocialFamous girişimi için ‘hızlı bir başlangıç yaptı‘ denilebilir.

Sosyal medya üzerinde yapılan reklam kampanyalarını tek bir havuzda toplamayı hedefleyen‘ SocialFamous; önümüzdeki yıl Dubai’de de bir ofis açmayı planlıyor. Kurucu ekipten aldığımız bilgiye göre girişim ayrıca daha hızlı büyümek ve yurtdışı açılımında kullanmak üzere bir yatırım arayışı içinde.

Sosyal medya fenomenleriyle ajanslar arasındaki iletişimin daha sağlıklı ve resmi bir şekilde yürümesi için hayata geçen SocialFamous, bugüne kadar önemli markalara hizmet vermiş. Hem girişimi hem de yurtdışında büyüme hedefini takip etmeye devam edeceğiz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (16)
 1. Burak Beceren dedi ki:

  Tebrikler. Başarılarınızın devamını dileriz.

 2. utkukaynar dedi ki:

  Nihayet bu kadar sosyal medya kullanan ülkemizde Niche gibi bir proje ortaya çıktı. Markalar ve fenomenler uzun zamandır çalışıyor ama böylesi bir platform Türkiye’de fenomenler üzerinden yapılan viral reklamların organize, sonuç odaklı ve verimli olmasını sağlayacaktır. Tebrikler.

 3. Serhat Ekebil dedi ki:

  Ekipten arkadaşları birebir tanıma fırsatı bulan biri olarak kısa sürede projeyi getirdikleri bu nokta takdire şayan. Gerçek anlamda günümüz reklamlarında sosyal medyanın markalar için ne kadar önemli olduğu bilinmekte. Sesinizi hedef kitlenize duyuracak en etkili kişiler ise sosyal medya fenomenleri. Umarım bu emek karşılığını daha iyi noktalara gelerek bulur. Şimdiden başarılar.

 4. Canan dedi ki:

  İşi çok zorlaştıran bir proje bence, ben daha kolay bir şey bekliyordum. Teklif fiyatları da çok yüksek. Bence üstünde biraz daha çalışılmalı.

  1. Bahadır MISIR dedi ki:

   Ajanslara onaylı olarak hesap açıyoruz. Sizi hatırlayamadık, eğer ajans tarafını kullanıyorsanız teklifleri bizim vermediğimizi bilmeniz gerekiyor. Platformumuz aracıları aradan çıkardığı için bütçelerinde çok düşük oluştuğu sistemi kullanan ajanslar tarafından bizlere bildirilmiştir. Ajanslardan kullananların tamamı sistemin çok kolay olduğu ile alakalı geri dönüş sağlamışlardır. Eğer dediğim gibi bizi kullanan bir ajans iseniz size tekrar sunum yapmamızda yarar var, sistemi yanlış kullanıyor olabilirsiniz.

 5. Mert Mehmet Şener dedi ki:

  SocialFamous ekibini gönülden tebrik ediyorum.Çok daha iyisini yapabileceklerine inanıyorum. Başarılar !

 6. Hakan Kurt dedi ki:

  Socialfamous ekibinin hırsı ve kısa sürede projeyi güzel yerlere getirmeleri sektörde dikkat edilmesi gereken güzel bir nokta. Ajans olarak da kullandığımız güzel bir girişim. Başarılarının devamını diliyorum

 7. Tarık Özdemir dedi ki:

  Bu güzel projeyi bir ilke imza atarak başarmalarını gönülden tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.

 8. halil dedi ki:

  Tebrikler. Dijital olan ve olmayan taraflarında ciddi emeklerle buraya kadar gelen bu proje umarım çok daha iyi yerlere yürür.

 9. osman akil dedi ki:

  gereksiz bir proje olmuş sanki, adamlar zaten bir şekilde birbirleri ile iletişimde, yinede tebrik etmek lazım cesaretten ötürü

  1. Yılmaz Sattı dedi ki:

   Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Ama iletişim sorunları yüzünden fenomenlerle çalışmayı bırakan ve bu projeyle yeni kampanyalar yapan ajans bile tanıdık. Üstelik eriştikleri bir kaç fenomen oluyor. Onları organize etmekte günler alıyordu socialfamous ile farklı kitlelere sahip 15 fenomenle kampanya yapılmıştı 2 saat gibi sürede hayata geçti. Üstelik sistemimizde medyatik olan manken oyuncu ve pop yıldızlarının sosyal hesaplarıda var. Sistemimizi sizede sunum yaparak anlatmak isteriz.

 10. kabawol dedi ki:

  fango.me tarzında birşey mi bu

  1. Bahadır MISIR dedi ki:

   Fango tık başına çalışan, bir takipçisi olanla birmilyon takipçisi olanın hiç bir farkının olmadığı sosyal medya hesabınızda yayınladığınız link tıklandıkça size para kazandırmayı hedefleyen bir site. SocialFamo.us tamamen kampanya bazlı, viral reklamlar üzerine kurulu, reklam ajanslarının kendi seçtikleri fenomenler ile kurgular yaptıkları sosyal medya reklam mecrasıdır.

   1. Cemil dedi ki:

    Bir zamanlar(2012) bütçe ve iş modeli problemlerinden dolayı sonlandırmak zorunda olduğum projemin çok benzeri bir proje. Başarılar dilerim.

 11. Ahmet dedi ki:

  ajanslarla fenomenlerin ızdıraplarını dindirecek türden bir proje tebrikler socialfamous yerli olarak nicheye rakip olarak görünselerde aynı arzu ve istekle devam ettikleri sürece nicheden daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum ülkemizin sosyal medya performansı düşünüldüğünde elzem bir ihtiyaçtı.

  1. Bahadır MISIR dedi ki:

   Ahmet Bey bu güzel temennileriniz için çok teşekkür ederiz.

Bir Yorum Yazın