Modüler akıllı telefon Puzzlephone, Indiegogo kampanyasını başlattı
Mobil

Modüler akıllı telefon Puzzlephone, Indiegogo kampanyasını başlattı

Son yıllarda birçok 'modüler akıllı telefon' proje ve prototipleri hazırlanıyor. "Yükseltilebilir, Sürdürülebilir, İnanılmaz" sloganıyla modüler akıllı telefonunu tanıtan Puzzlephone da bunlardan biri ve Indiegogo'da destek bekliyor.

Puzzlephone'un modüler akıllı telefonu üç ana parçadan oluşuyor. İlk parça "Brain (Beyin)" olarak isimlendirilmiş ve içerisinde işlemci, grafik arabirimi, RAM, kamera ve depolama alanı bulunuyor. İkinci parça "Spine (Omurga)" olarak adlandırılıyor ve telefonun ekranı ve buna bağlı çalışan diğer ufak elektronik parçalar bu kısımda yer alıyor. Son parça olan "Heart (Kalp)" de ise batarya ve ikincil elektronik olarak adlandırılan parçalar yer alıyor. İlk olarak geçtiğimiz Aralık ayında tanıtılan Puzzlephone, Indiegogo'da istediği fonu toplamayı başarırsa üretime geçecek.

puzzlephone-moduler-akilli-telefon

Şirketin standart olarak kullanıcılara sunduğu Puzzlephone'ların teknik özelliklerinin de oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz: 5 inç HD ekran, 3 GB RAM, Octa-Core işlemci, 16-32-64 GB depolama alanı seçenekleri ve Android 6.0 işletim sistemi. İlk Puzzlephone'lar Eylül 2016'da kullanıcılara buluşacak ve Indiegogo'dan 16 GB için 333, 32 GB için 444 ve 64 GB için 777 dolar fiyatlarla sipariş edilebilecek. Indiegogo'daki kampanyasının detaylarına buradan ulaşabilir, tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Yorumlar (1)
  1. Ahmet Ahmet

    Bunun başarılı olacağına inanmıyorum. Çünkü her teknolojide ekranın bağlı olduğu veriyolu sayısı artacak veya azalacak; ram ile işlemci arasındaki veri yolu da değişecek,muhtemelen bu modüler akıllı telefon bir nevi evdeki her bilgisayarı bağlayabildiğin bir sisteme dönüşecek. Tek avantajı 100 dolar kar etmek olur. Cihazı yükseltmek istesen çinden parça gelmesi gerekir.Pahalı olur. Çok yönlü düşünmek lazım.Ayrıca tasarım açısından çok itici olacağı bir gerçek