Script Evi: Profesyonel 'script' satış platformu

Script Evi: Profesyonel 'script' satış platformu

Bilmeyenler için hemen söyleyelim; 'o işin script'i yok mu?' sorusunu 'internet camiasında' sıklıkla duymanız mümkün. Yemek siparişi, araba kiralama ya da emlak sitesi gibi çoğu iş modeli için satılan ya da bedava dağıtılan 'script'lerle bir projeye başlamak işten bile değil. Bu arada 'script' yani Türkçesiyle betik terimini 'kendi başına bir işe yarayan yazılım parçası' olarak tarif edebiliriz.

Basit bir Google aramasıyla hem ücretli hem de ücretsiz olanlarını kolayca bulabileceğiniz script'lerle yukarıda da değindiğimiz gibi yemek siparişi, tek ürün satışı, emlak  veya araba kiralama platformu gibi hizmetleri sunan internet sitelerine tahmin ettiğinizden çok daha kolay ve hızlı bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Tabii script'lerle temelleri atılan projelerin ne kadar uzun soluklu olacağı ayrı bir konu, bu tartışmaya hiç girmeden Script Evi'ne geçelim. Son olarak ülkemizde script satışının genel olarak profesyonellikten uzak ve özellikle bakım süreçlerinde müşterilerini memnun edemeyen yerlerde yapıldığını da ekleyebiliriz.

2012 yılında kurulan Script Evi; en temel anlatımıyla profesyonel yollarla script satışı yapıyor. Platformda 6 temel model için onlarca script -belirli özelliklerde kırılımlar söz konusu- bulmak mümkün. Script Evi kuşkusuz en çok bakım desteği -satın alınan script'lerin güncellenmesi- ve müşterilerinin hem e-posta hem de 'ticket' sistemiyle sorularına yanıt alabilmesiyle öne çıkıyor.

script-evi-ekran-goruntusu

Script Evi'nde bugüne kadar 5 bine yakın script satılmış

Bugüne kadar 5 bine yakın script satışına ev sahipliği yapan Script Evi, bu satışların neredeyse yarısını bayileri kanalıyla tamamlamış. Girişimle ilgili diğer bir dikkat çeken rakamsa Script Evi'nden alışveriş yapan kişilerin yüzde 44 oranında bir daha alışveriş yapması.

Script Evi ekibinden aldığımız bilgiye göre girişim bugüne kadar herhangi bir yatırım almamış. İleriye yönelik olarak ise sahip olduğu yazılımların arayüz tasarımlarını iyileştirmeyi planlayan girişim; ayrıca İngilizce, Fransızca ve Almanca gibi diller için geliştirmeler yapıp bu pazarlara da açılmak istiyormuş.

İnsanların ihtiyaç duyduğu bir konuda kurumsal yollarla çözüm sunarak pazarda fark yaratmaya çalışan Script Evi hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.