TRAFI'ye çevrimdışı kullanım özelliği geldi
Mobil

TRAFI'ye çevrimdışı kullanım özelliği geldi

En uygun toplu taşıma alternatiflerini, süre ve ücret bilgisiyle birlikte sunan TRAFI, çevrimdışı olarak da hizmet vermeye başlıyor.

Toplu taşımacılık alanında en popüler uygulamalardan biri olan TRAFI, yeni özelliği sayesinde mobil internet olmadan da kullanılabilecek. Bu sayede metro gibi mobil internetin kullanılamadığı yerlerde bile TRAFI uygulaması üzerinden hareket saatlerini görmek mümkün olacak.

Kısa süre önce atanan TRAFI Türkiye Yöneticisi Emir Gelen'den aldığımız bilgiye göre TRAFI'nin çevrimdışı modu şu anda herkese açık değil. Şimdilik sadece arkadaşlarına TRAFI uygulamasını (iOS ve Android) öneren ve indirmesini sağlayan kullanıcılar çevrimdışı özelliği kullanılabiliyor.

Çevrimdışı mod aktif olduğunda, TRAFI, aktif bir kablosuz ağ üzerinden hareket saatlerini kontrol edip güncellemeleri indiriyor. Bunun yanında manuel olarak da Çevrimdışı sekmesinden “Güncelle” butonu ile manuel güncelleme yapılabiliyor.

trafi-tarife

 

Aldığımız bilgiye göre indirilmesi gereken veri boyutu bir çok şehir için 1 MB civarında ve TRAFI'nin çevrimdışı modu, çevrimiçi kullanımdan daha hızlı bir deneyim vaadediyor.

2013 yılında kurulan TRAFI, şu anda Brezilya, Estonya, Letonya, Litvanya, Rusya ve Türkiye hizmet veriyor. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa da aktif olan TRAFI’nin önümüzdeki aylarda ülkemizin diğer şehirlerine de açılması bekleniyor.

TRAFI'ye web.trafi.com adresinden erişilebildiğini de hatırlatalım.

Yorumlar (4)
  1. Çok başarılı işler yapıyorlar, tebrik etmek gerek. Özellikle tasarımı ve (çoğu zaman) verdiği doğru bilgilerle belediyenin ve diğer geliştiricilerin uygulamalarına oranla kesinlikle tercih sebebi. Başarıların devamını dilerim.

  2. Bir "Citymapper" değil. İstanbul için yapım aşamasında olduğunu biliyorum şuan için. Daha önce Londra'da kullandım. Muazzam. Otobüsün, metronun kaç dakika sonra geleceğini yanlış bildiğine rastlamadım. Her türlü alternatif mevcut. Üstelik "uber" bağlantılı. Uygulama üzerinden ubere geçiş yapılabiliyor. İstanbul'a erişim geldiğinde turistlerin dışında her İstanbullu kullanacaktır.

  3. Mehmet Mehmet

    Yanlış bilgi vermek yerine hiç vermemeyi becerebilirlerse daha güzel olacak!

    1. Seden Seden

      en azindan mobiettden cok daha dogrusunu verior o bile yeter =) eldeki imkani kullanamayanlara oranla cok daha basarili bnce