t-appz, Magento'ya kabul edilen ilk Türk resmi mobil ticaret uygulama çözümü oldu
E-Ticaret

t-appz, Magento'ya kabul edilen ilk Türk resmi mobil ticaret uygulama çözümü oldu

Geçtiğimiz yıl Palo Alto ofisini açarak ABD pazarına giriş yapan tmob, buradaki çalışmalarıyla önemli iş birliklerine imza atmaya devam ediyor. tmob, ilk kez Mayıs 2013'te bir Ar-Ge projesi olarak başlayan mobil ticaret ürünü t-appz'in Magento'ya kabul edildiğini bugün duyurdu. t-appz böylelikle dünyanın en popüler e-ticaret altyapılarından Magento'ya kabul edilen ilk Türk resmi mobil ticaret uygulama çözümü oldu.

2014 yılında piyasaya sunulan ve tamamı Türkiye'de geliştirilen t-appz, mobil tecrübeyi yüzde 100 native olarak sunuyor. Mobil platformlar üzerinde kod yazmadan ve çok kısa sürede iOS ve Android için mobil ticaret uygulaması oluşturmanıza yarayan t-appz altyapısında 30’dan fazla “shopping cart” entegrasyonu bulunuyor.

t-appz

t-appz'in Magento'ya kabul edilmesi, ürünün platformu kullanan tüm e-ticaret sitelerine açılmasını sağlıyor. Bu da t-appz için muazzam bir erişim anlamına geliyor zira Magento dünya çapında 220 bin, Türkiye'de binden fazla e-ticaret sitesi tarafından kullanılıyor. tmob CEO'su Rudi Dökmecioğlu da, kısa ve orta dönemli hedefleri arasında Türkiye’den ve yurt dışından başka e-ticaret platformları ile entegrasyon sağlayarak t-appz’i daha fazla kullanıcı ile buluşturmak istediklerini belirtiyor. tmob bu başarının Magento'da yer almak isteyecek Türkiye'den girişimlerin önünü açacağına inanıyor.

t-appz'i küresel bir marka olarak konumlandıran tmob, ürününü yakın zamanda IBM'in e-ticaret altyapısı WebSphere Commerce'te yer alan uygulamalar arasına eklemişti.

Yorumlar (15)
 1. Turan Almammadov Turan Almammadov

  Ödeme yöntemleri entegrasyonu da yapılabiliyorsa oldukça güzel bir hizmet olmuş.

  1. Bugra Bugra

   Sadece paypalı destekliyordur bizim sanalpos ve benzer odeme sistemlerinin dogru calısanını gormedim ornekler varsa firmanın yazması iyi olurdu.

   1. Tmob Team Tmob Team

    Buğra selamlar,

    Ödeme seçeneği olarak Paypal, Apple Pay, havale, kapıda ödeme ve kredi kartı seçenekleri yer alıyor.

    Sevgiler.

  2. Tmob Team Tmob Team

   Turan selamlar,

   Yayınlanan çözümde ödeme dahil full entegrasyon bulunmaktadır. Ayrıca ödeme seçeneği olarak Paypal, Apple Pay, havale, kapıda ödeme ve kredi kartı seçenekleri yer alıyor.

   Sevgiler.

 2. Barbaros Barbaros

  Yanlis anlasilma olmasin. Tmob'un urunu sadece Magento Extension Store'a eklenmis. Acikcasi bu oldukca kolay bir islem. Asil sunu gormek isteriz; Magento ile teknolojik anlamda mobil odakli partnerlik seviyesinde iliski kurmus yeni girisimler gormek isteriz. Bu sekilde rekabete dayali bir hizmet anlayisi ile urunden maksimum verimi elde edebiliriz.

  1. Bugra Bugra

   Çok güzel bir konuya değinmişsin barbaros umarım magento ile beraber bir proje içindede olurlar.

  2. Tmob Team Tmob Team

   Barbaros selamlar,

   Magento'da bir "extension"ın yayınlanması için belli başlı uzun ve zorlu süreçlerden başarılı ile geçmesi gerekiyor. Bu "extension" ile beraber Magento alt yapısına sahip e-ticaret siteleir çok kısa sürede, tamamen entegre bir biçimde native mobil uygulamalarını çıkabilecek. Magento alt yapısına sahip e-ticaret siteleri, site üzerinde yapılan tüm işlemleri hiç bir değişiklik yaşamadan %100 native olarak mobil uygulamalarına taşıyabilecekler. Magento Store'da bu şekilde çalışan başka bir "extension" yer almıyor.

   Teşekkürler.

   1. Barbaros Barbaros

    Anlatmak istediğim o değildi. Bizim eklentiler bir-iki gün içinde onaylandı. Ben tam bir işbirliğine gitmenizden söz ettim.

 3. Ahmetlutfu Ahmetlutfu

  ücreti aylık 200 dolardan başlıyor. aşırı pahalı.

  1. Tmob Team Tmob Team

   Ahmet selamlar,

   http://t-appz.com/pricing/ linkinde "premium" ve "enterprise" olarak 2 farklı pakette fiyatlandırmaları inceleyebilirsin. t-appz uygulama indirme sayısına göre aylık fiyatlandırma yapmaktadır. İndirme ve kullanıcı sayısı arttıkça fiyatlandırma da ona göre değişmektedir.

   Benzer ürünler HTML 5 ve mobil web olarak hizmet vermektedir. Bu ürünler ürün listeleme sayısı ve satın alma üzerinden komisyon almaktadır. t-appz ise iPhone, iPad, Android, Android tablet %100 native uygulamalarının yanısıra anlık bildirim ürünü olan t-race'i, "store download" ve uygulama yorumlarını takip edilebileceğin "real time store monitoring" hizmetlerini de bu fiyata dahil olarak sunmaktadır.

   Sevgiler.

 4. Piyasadaki benzer uygumalamalar göre biraz pahalı değil mi t-appz. Ben çok farklı bir özelliğini de göremedim.

  1. Tmob Team Tmob Team

   Can selamlar,

   http://t-appz.com/pricing/ linkinde “premium” ve “enterprise” olarak 2 farklı pakette fiyatlandırmaları inceleyebilirsin. t-appz uygulama indirme sayısına göre aylık fiyatlandırma yapmaktadır. İndirme ve kullanıcı sayısı arttıkça fiyatlandırma da ona göre değişmektedir.

   Benzer ürünler HTML 5 ve mobil web olarak hizmet vermektedir. Bu ürünler ürün listeleme sayısı ve satın alma üzerinden komisyon almaktadır. t-appz ise iPhone, iPad, Android, Android tablet %100 native uygulamalarının yanısıra anlık bildirim ürünü olan t-race’i, “store download” ve uygulama yorumlarını takip edilebileceğin “real time store monitoring” hizmetlerini de bu fiyata dahil olarak sunmaktadır.

   Fiyatlandırma konusu dışında ise Magento alt yapısına sahip e-ticaret siteleri, site üzerinde yapılan tüm işlemleri hiç bir değişiklik yaşamadan %100 native olarak mobil uygulamalarına taşıyabilecekler. Bu büyük bir farklılık çünkü Magento Store’da bu şekilde çalışan başka bir “extension” yer almıyor.

   Sevgiler.

 5. Zafer Özberk Zafer Özberk

  Merhabalar

  ödeme seçenekleri içerisine mobil ödeme sistemlerini de entegre edecekmisiniz

  1. Tmob Team Tmob Team

   Zafer selamlar,

   Farklı kuruluşların "wallet" sistemlerini entegre etmek için çalışıyoruz. Kısa zamanda duyurusunu gerçekleştireceğiz.

   Sevgiler.

 6. Mehmet Erdem Mehmet Erdem

  Fiyatlar yalnızca büyük işletmeleri hedef almış ve açıkcası pek rasyonel değil.