tmob, mobil ticaret uygulama platformuyla IBM'in küresel iş ortakları arasına katıldı
E-Ticaret

tmob, mobil ticaret uygulama platformuyla IBM'in küresel iş ortakları arasına katıldı

Geçtiğimiz yıl Palo Alto ofisini açarak ABD pazarına giriş yapan tmob, buradaki erişimini ciddi ölçüde arttırma potansiyeline sahip bir iş birliğini duyurdu. IBM Global ile yaptığı iş ortaklığı kapsamında tmob'un mobil ticarete odaklanan uygulama platformu t-appz, IBM'in e-ticaret altyapısı WebSphere Commerce altyapısını kullanan e-ticaret sitelerine ulaşacak.

Anlaşma, IBM WebSphere Commerce altyapısını kullanan e-ticaret sitelerinin, oldukça kısa bir sürede (tmob bu sürenin e-posta hesabınıza giriş yapmak kadar kısa olduğunu söylüyor), web servis linkini tappz sistemine entegre edebilmelerini ve kısa sürede mobil uygulamalarını oluşturmalarını sağlıyor.

IBM'in akıllı ticaret platformunun omni-channel iş ortakları arasına katılan tmob, satış tarafında da IBM ile birlikte çalışacak ve t-appz'in IBM tarafından ticaret müşterilerine tanıtımı sağlanacak.

Konuya aşina olmayanlar için tmob'un bir yıldan uzun süren bir çalışma sonunda geçtiğimiz yıl piyasaya sunduğu t-appz, mobil platformlar üzerinde kod yazmadan ve çok kısa sürede iOS ile Android için mobil ticaret uygulaması oluşturmayı sağlıyor. t-appz ile ilgili daha detaylı bilgi için incelememizi görebilirsiniz.

tmob, İstanbul ve Palo Alto dışında, Londra ve Dubai'de kendi ofisleriyle hizmet veriyor.

Yorumlar (2)
 1. Sevgili Webrazzi,

  Okumasi gercekten keyifli olan iceriginizin yaninda, bir icerikteki uygulama/servis/urun adlarina daha once yayinladiginiz iceriklere baglanti vermeniz okuma keyfini gercekten tamamen bozuyor.

  Ornegin bu icerikte t-mob'un sitesine gitmek icin t-mob linkine tiklayip>Webrazzi etiket sayfasina dusup>oradan t-mob'un diger iceriklerinden birine tiklayip>oradan t-mob linkine tiklamak (ve onun da baska bir Webrazzi icerigine linklenmedini ummak) kullanici icin bir eziyet.

  Bu durumun daha cok sayfa gosterimi almanin ve SEO'ya goz kirpmanin bir yolu oldugunun farkindayim ancak, okuyucu kitlesinin konuya hakim kisilerden olustugunu tahmin ederek, Webrazzi'nin kullanici deneyimini daha onde tutmasi gerektigini dusunuyorum.

  Iyi calismalar,

  Umut

  1. Sevgili Umut,

   Yorumun için teşekkürler. Yazıdaki bağlantı Webrazzi'nin tutumunu yansıtmıyor, yazarın yani benim seçimim. Bir sonraki bağlanının t-appz'a gitmesinden kaynaklanıyor. Tekrardan kaçınmak yani ;)