Zuuks Games'in yeni oyunu Racing Club 1 ayda 430 bin kullanıcıya ulaştı

Zuuks Games'in yeni oyunu Racing Club 1 ayda 430 bin kullanıcıya ulaştı

Yerli mobil oyun stüdyosu Zuuks Games yeni yayınladığı çok oyunculu araba yarışı oyunu Racing Club ile önceki oyunlarda yakaladığı başarıyı yakalamak istiyor. Oyunun 1 ay önce yayınlanan Android ve iOS versiyonu toplamda yaklaşık 430 bin kullanıcıya ulaşmış.

İlk oyununu Ağustos 2014’te çıkaran ve yaklaşık 20 oyunu bulunan Zuuks Games'in toplam kullanıcı sayısının 19 milyona ulaştığını sizlere aktarmıştık. Şirket yeni yayınladığı Racing Club oyunu ile Android ve iOS kullanıcılarının aynı anda birbirleriyle yarışabilecekleri bir oyun yapmış. Android platformunda 3 Eylül 2015 tarihinde yayına giren oyun iOS platformunda ise 19 Eylül 2015 tarihinde yayınlanmış. Android platformunda 343.744 tekil kullanıcı tarafından indirilen oyun  3.627.514 kez tekrar oynanmış. iOS platformunda 78.167 tekil kullanıcı tarafından indirilen oyun 352.821 kez tekrar oynanmış.

zuuks-games-racing-club

Kullanıcıların yüzde 41'lik kısmının Türkiye'den olduğunu aktaran Zuuks Games'in kurucu ortaklarından Musa Kara, geri kalan kullanıcıların başlıca Suudi Arabistan, Brezilya, Çin, İspanya, Rusya ve ABD'den olduğunu ekledi. Oyunun yüklenmesini Admob Cross reklam sistemini kullanarak arttırdıklarını belirten Musa Kara, ancak Admob Cross reklamlardan gelen kullanıcı sayısının yüzde 15 civarında olduğunu  iOS platformlar için Facebook üzerinden reklam verdiklerini ve kullanıcıların yaklaşık yüzde 10'nun da Facebook'tan geldiğini söyledi.

zuuks-games-racing-club

Oyunun kısa süre içerisinde bu kadar yüksek kullanıcı sayısına ulaşma sebebinin trafik merkezli yarış oyunlarının dünya genelinde şu an oldukça popüler olması olarak gösteren Musa Kara, Traffic Racer ve aynı tarzdaki oyunların yüklenme sayıları 100 milyonları aştığını bu alanın çok ciddi bir pazar olduğunun altını çizdi. Şirket olarak içinde trafik ve yarış konsepti olan araba oyunlarının en büyük eksiğinin çok oyunculu(multiplayer) özelliğinin olmaması olarak gördüklerini belirten Kara, bu doğrultuda anlık olarak 1000+'den fazla kullanıcının birbiriyle yarışabileceği bir oyun geliştirmişler. Son olarak Amazon Appstore'da kısa süre önce yayına giren Racing Club, Windows Market'de de yakın zamanda yayınlanacağını son olarak aktaralım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.