Zuuks Games'in yeni oyunu Racing Club 1 ayda 430 bin kullanıcıya ulaştı
Mobil

Zuuks Games'in yeni oyunu Racing Club 1 ayda 430 bin kullanıcıya ulaştı

Yerli mobil oyun stüdyosu Zuuks Games yeni yayınladığı çok oyunculu araba yarışı oyunu Racing Club ile önceki oyunlarda yakaladığı başarıyı yakalamak istiyor. Oyunun 1 ay önce yayınlanan Android ve iOS versiyonu toplamda yaklaşık 430 bin kullanıcıya ulaşmış.

İlk oyununu Ağustos 2014’te çıkaran ve yaklaşık 20 oyunu bulunan Zuuks Games'in toplam kullanıcı sayısının 19 milyona ulaştığını sizlere aktarmıştık. Şirket yeni yayınladığı Racing Club oyunu ile Android ve iOS kullanıcılarının aynı anda birbirleriyle yarışabilecekleri bir oyun yapmış. Android platformunda 3 Eylül 2015 tarihinde yayına giren oyun iOS platformunda ise 19 Eylül 2015 tarihinde yayınlanmış. Android platformunda 343.744 tekil kullanıcı tarafından indirilen oyun  3.627.514 kez tekrar oynanmış. iOS platformunda 78.167 tekil kullanıcı tarafından indirilen oyun 352.821 kez tekrar oynanmış.

zuuks-games-racing-club

Kullanıcıların yüzde 41'lik kısmının Türkiye'den olduğunu aktaran Zuuks Games'in kurucu ortaklarından Musa Kara, geri kalan kullanıcıların başlıca Suudi Arabistan, Brezilya, Çin, İspanya, Rusya ve ABD'den olduğunu ekledi. Oyunun yüklenmesini Admob Cross reklam sistemini kullanarak arttırdıklarını belirten Musa Kara, ancak Admob Cross reklamlardan gelen kullanıcı sayısının yüzde 15 civarında olduğunu  iOS platformlar için Facebook üzerinden reklam verdiklerini ve kullanıcıların yaklaşık yüzde 10'nun da Facebook'tan geldiğini söyledi.

zuuks-games-racing-club

Oyunun kısa süre içerisinde bu kadar yüksek kullanıcı sayısına ulaşma sebebinin trafik merkezli yarış oyunlarının dünya genelinde şu an oldukça popüler olması olarak gösteren Musa Kara, Traffic Racer ve aynı tarzdaki oyunların yüklenme sayıları 100 milyonları aştığını bu alanın çok ciddi bir pazar olduğunun altını çizdi. Şirket olarak içinde trafik ve yarış konsepti olan araba oyunlarının en büyük eksiğinin çok oyunculu(multiplayer) özelliğinin olmaması olarak gördüklerini belirten Kara, bu doğrultuda anlık olarak 1000+'den fazla kullanıcının birbiriyle yarışabileceği bir oyun geliştirmişler. Son olarak Amazon Appstore'da kısa süre önce yayına giren Racing Club, Windows Market'de de yakın zamanda yayınlanacağını son olarak aktaralım.

Yorumlar (7)
 1. Özgür Özgür

  Google Play'i çöpe çeviren spam uygulama geliştiricilerinden biri. Ayrıca Soner Kara'nın "Traffic Racer" oyununu ikonuna kadar kopyalamışlar. Yorum yok.

 2. Musa Kara Musa Kara

  Sayın Özgür, Şirketimize nasıl bir kin besliyorsanız! Yazının tamamını okumadan yorum yazıyorsunuz. İkon miami'de çok ciddi bir grafik stüdyosu tarafından yapıldı. 2 araç grafiği olan tüm ikonlar "Traffic Racer" kopyası diyorsanız "Need For Speed" 'de ikon hırsızı olarak kabul edilmesi gerekir. Yazının okumadığınız bölümünde "Traffic Racer" oyununun bu işin öncüsü olduğunu zaten söylüyoruz. Çöp konusuna gelirsek 3 adet oyunumuz Google Play tarafından editörün seçimi yapıldı. Şirketimiz tüketilebilir oyunlar geliştiriyor. Siz beğensenizde beğenmesenizde Türkiye'nin yükleme rakamı olarak en çok oyuncuya sahip oyun şirketidir. Size tavsiyem zamanınızı boşa harcamayın :)

  1. Yükleme rakamı ne kadar oyuncuya sahip olduğunuzu belirtmez.

   Ayrıca ikon konusunda kesinlikle haksızsın. Hiçbir özgünlük yok (renkler dışında)

   Çöp demek biraz yersiz olabilir, sonuçta ortada bir emek var ama kalitesi düşük bence oyunların.

   1. Musa Kara Musa Kara

    Sayın Adem, Burada amacımız tartışma yaratmak değil. Ancak size bazı rakamları vermek isterim.

    Zuuks Games oyunları 1 sene içerisinde 39.582.476 milyon tekil kullanıcı tarafından yüklendi. 428.382.690 kerede bu kullanıcılar tekrar oyunlarımıza giriş yaptı. Kullanıcıların %30'luk bir kısmı Amerika'dan giriş yapıyor.Biz kimsenin oynamadığı oyunlar yapmak yerine herkesin oynayabileceği daha büyük kitlelere hitap eden oyunlar yapıyoruz. İkon konusuna gelince ikonu yapan şirkete biz oyun içeriğini detaylı şekilde vermedik. Sadece Multiplayer yarış oyunu olacağı bilgisini kendilerine verdik. Bu yüzden Traffic Racer ikonundan esinlenme olması mümkün değildir.

    Oyunumuz da zaten traffic racer oyununun multiplayer versiyonudur. Biz traffic racer oyunundan farklı bir oyun yaptığımızı zaten iddaa etmiyoruz.

 3. Batuhan Batuhan

  Zuuks Games oyunlarını takip ediyorum bence gayet başarılı oyun ortaya koyuyorlar. Daha da gelişeceklerini inanıyorum.

 4. Enginoz Enginoz

  Mad Way adında bir oyun yazdım 60 kişi indirdi 55'i sildi. :) Adam 39 milyon diyo. :) beğenirsiniz veya beğenmezsiniz, bir başarı var ortada. Biraz daha yapıcı olmak daha mantıklı. Keşke grafikler Amerika'da değilde Türkiye'de üretilebilseydi. 3d konusunda ne kadar zayıfız ortada.

  Başarılarının devamını dilerim.

 5. Ilk yorumu yazan Özgür'e katılmamak elde değil.

  Tabi saygıdeğer iş adamı Musa Beyin de görüşlerini desteklemek lazım. Google Playstore da kopyalamadığını iddaa ettiği "Traffic Racer" oyunu yoktur. Tamamen onlara ait herşeyi ile özgün olan "Traffic Racer: Büyük Patlama " oyunu bulunmaktadır. Bu oyunu desteklemek içinde "Traffic Rider : Multiplayer" bulunmaktadır.