Skype sesli görüşmelerde anlık çeviri hizmetini devreye alıyor
Teknoloji

Skype sesli görüşmelerde anlık çeviri hizmetini devreye alıyor

Skype birkaç yıldır üzerinde çalıştığı ve belki de en önemli fonksiyonlarından bir tanesi olacak özelliğini yakın zamanda devreye alacağını duyurdu. Bir yıl önce yalnızca Windows 8 uygulamasında çalışabilen sesli anlık çeviri servisi, Skype'ın tüm masaüstü versiyonlarında yayına alınıyor.

Videolu sesli görüşmelerde kullanıcılar bundan böyle konuştukları kişinin dilini bilmeseler bile Skype'ın anlık tercüme hizmetinden faydalanarak karşılarındaki kişi(ler) ile rahatça iletişim kurabilecek. Bu hizmetin ilk etapta İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca ve Mandarin dillerinde olacağını belirtelim. Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 kullanıcıları masaüstü Skype uygulamaları için yayınlanacak güncelleme ile bu özelliğe kavuşmuş olacaklar.

Şirket bunun küresel sınırları kaldırma aşamasında çok önemli bir araç olduğunu belirterek gelecek zamanda daha fazla dil desteğini Skype'a ekleyeceklerini de ayrıca belirtmişler. Hali hazırda Skype üzerinde yazılı olarak iletişim kuruyorsanız 50 farklı dilde çeviri hizmetinden faydalanabiliyorsunuz.

Yorumlar (1)
  1. Engin Murat Şahin Engin Murat Şahin

    Günümüzün yapay zekaları veya algoritmaları insan çevirisinin yerini tutamaz...Eğer yapabilseydi 100 milyar dolardan fazla değeri olan google böyle bir teknoloji geliştirebilirdi...Google translate in nasıl bir çeviri yaptığı malum...Çevirinin içinde duyguları anlatabilmekte var..Sonuçta şu anki teknoloji ile çeviriler tarzanca dan öte gidemeyecektir...

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri