Sina Afra'dan Atölye15'e 450 bin TL yatırım

Afra'nın son yatırımı ise 2009 yılında İzmir'de Oğuz Güç tarafından kurulan yazılım ve tasarım şirketi Atölye15'e geldi.
Sina Afra'dan Atölye15'e 450 bin TL yatırım

atolye15-webrazzi-sina-afraMarkafoni'nin kurucularından ve eski CEO'su Sina Afra şu anda Türkiye Girişimcilik Vakfı'nın Yönetim Kurulu Başkanı ve bununla birlikte melek yatırımlarına da devam ediyor. Afra'nın son yatırımı ise 2009 yılında İzmir'de Oğuz Güç tarafından kurulan yazılım ve tasarım şirketi Atölye15'e geldi.

Sina Afra şirketteki yüzde 15'lik hisse karşılığında şirkete 450 bin TL yatırım yaparak ortak oldu. Böylece Atölye15'in piyasa değeri de 3 milyon TL'ye ulaştı.

Yatırımla birlikte merkez ofisi İzmir'de bulunan şirket bir de İstanbul ofisinin kapılarını açmış. Müşterilerinin yüzde 20'si yurt dışından olan Atölye15, bir anlamda yaptığı bu yazılım ve tasarım ihracatının oranını yükselterek yabancı müşteri sayısını yüzde 50'nin üstüne çıkartmayı hedefliyormuş.

Atölye15, bu yıl ikincisini düzenlemeyi planladığı Web Teknolojileri Konferansı'nın ilkini geçtiğimiz yıl İzmir'de düzenlemiş ve zaten özellikle girişimci çevreyle yakın ilişkileriyle tanınıyordu. Sina Afra ise iki hafta kadar önce attığı tweet ile "Keşke İzmir Türkiye'nin #girişimcilik merkezi olsa..." demişti, bunun ardından Afra'dan İzmir'e bir yatırım gelmesi sürpriz olmadı.

Atölye15 aldığı yatırımla İstanbul ofisini açmasının yanında şu anda 18 kişiden oluşan kadrosunu da yükseltmeyi planladığını açıkladı. Şu anda LinkedIn'de yeni iş ilanları da açan şirket, İzmir'de istihdam oluşturmaya devam ederek 2016 yılının sonunda toplam 30 kişilik bir ekip olmayı hedefleyecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.