Google Keep, artık iPhone ve iPad'de de kullanılabiliyor
Uygulamalar

Google Keep, artık iPhone ve iPad'de de kullanılabiliyor

google keepGoogle'ın Evernote'a rakip olarak 2013 yılında duyurduğu Google Keep, o tarihten bu yana rakibini alt etmeyi başaramasa da epeyce başını ağrıtmıştı. Google Drive üzerinden çalışan Keep, Evernote'un ücretli versiyonundaki bazı özellikleri de ücretsiz sunarak bu alanda kendine yer edinmeyi hedefliyordu.

Tam da Google Keep'in akıbetinin ne olacağının tartışıldığı sıralarda Google'dan yeni bir hamle geldi. Dün itibariyle IOS kullanıcılarına sunulan Google Keep, bu platformda da Android ve masaüstü versiyonda sunduğu özelliklerin tamamını destekliyor.

Google Keep, klasik not alma özelliklerinden fotoğraf veya ses kaydına kadar gelişmiş birçok farklı özellik sunuyor.

Renkli notları ve pratikliğiyle dikkat çeken Keep, bu hamleyle birlikte Evernote ile arasındaki rekabeti iyiden iyiye kızıştıracak gibi görünüyor.

 

Yorumlar (3)
  1. Tamamen ucretsiz, cevrimdisi desteginin olmasi, sinirsiz denilebilecek boyutta kotasiz ekleme yapilabilmesi, en onemlisi tamamen basit bir arayuzde olmasi beni evernote tan keepe gecirmeyi basardi. Not tutmak basit ve kolay olmali. Evernote en iyisi olacagiz derken isi abartti ve para kazanabilmek icin insanlari baydiran politikalar izledi. Ciktigi ilk gunlerden beri kullandigim evernote tek amaci insanlari premiuma gecirmeye calismak ve sunduklari ozellikleri de ara sira not alan bireysel kullanicilara verilen ozellikleri sinirlayarak gozumdeki degerlerini yitirdiler. Her seye ragmen beni not tutma aliskanligi kazandirdiklari icin öpucukler evernota

    1. Cihangir Cihangir

      @umut: çok başarılı ve asıl konuyu özetleyen bir yorum! tamamen katılıyorum, kutlarım.

  2. Gerek iş için, gerekse özel hayatımda çok fazla not alıyorum. Ben de uzun zaman Evernote kullandım. Son zamanlarda malum premium satma hevesi sıkmaya başladı. Sorun para da değil aslında. Satış politikası. Ve artık Evernote kullanmıyorum.

    Google Drive'dan 100 GB alan aldım. Fotoğraf ve dosyalar için kullanıyorum. Sonra Google Keep kurdum. Beni cezbeden en önemli özelliği çevrimdışı desteğinin olması oldu. Bir haftadır kullanıyorum gayet memnunum. Tavsiye ederim.