Samsung, yeni Gear VR'ı 99 dolara satışa sunuyor

Samsung, yeni Gear VR'ı 99 dolara satışa sunuyor

Koreli teknoloji devi Samsung, Oculus VR'ın 2. yıllık konferansında yeni sanal gerçeklik başlığını tanıttı. Gear VR'ın geliştiricilere değil de son kullanıcılara dönük olan yeni sürümü sadece 99 dolar.

Fiyatı sebebiyle kitlesel bir ürün olması mümkün olan yeni Gear VR, Hollywood'daki etkinlikte Samsung Kıdemli Başkan Yardımcısı Peter Koo tarafından tanıtıldı. Koo, yeni modelin Kasım'da pazardaki yerini alacağını ve dolayısıyla yeni yıl hediye seçenekleri arasına gireceğini söyledi.

gear vr fiyat

Daha iyi bir dokunmatik yüzey ve daha rahat bir tasarıma sahip olan model, geliştirici modelinden yüzde 22 daha hafif. Peter Koo, geçen yıl Oculus VR (Facebook tarafından satın alınmıştı) ile işbirliği yaparak Gear VR'ı sınırlı bir kitle (geliştiriciler ve meraklılar) için geliştirdiklerini hatırlatıyor ve yeni modelin kitlesel bir ürün olarak pazara çıkmaya hazır olduğunu dile getiriyor. Hatta 'herkes için sanal gerçeklik' tabirini kullanıyor.

Yeni Gear VR'ın Galaxy S6, S6 Edge, S6 Edge+ ve Note 5 gibi üst segmentteki cihazlarla uyumlu olduğu düşünüldüğünde gerçekten hedefine ulaşacak bir ürün olduğunu düşünebiliriz. Özellikle akıllı saatlerin işlevselliği halen tartışma götürürken yeni yıl için önemli bir hediye eğilimi haline gelebilir.

Samsung, Gear VR'ı Aralık 2014'te 200 dolardan satışa çıkarmıştı. Sanal gerçeklikle çok oyunculu deneyimin nasıl olduğunu görmek için şu yazımıza göz atabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.