Periscope, yayıncılara web profili oluşturma imkanı tanıyor
Sosyal Ağlar

Periscope, yayıncılara web profili oluşturma imkanı tanıyor

Geçtiğimiz haftalarda yatay çekim özelliğini duyuran Periscope, bugün itibariyle yeni bir özelliği kullanıcılarına sundu. Twitter üzerinden canlı yayın uygulaması Periscope, bu yeni güncellemeyle yayıncılara, kendi web profillerini oluşturma imkanı tanıyor.

Periscope'un Medium'da yayınladığı duyuruya göre, kullanıcı profilleri "periscope.tv/kullaniciadi" formatlı bir adres üzerinden ulaşılabilir olacak.

Periscope'un web profilleri adımı, iki açıdan önem taşıyor. Bunlardan ilki, hızlı bir şekilde büyümeye devam eden Periscope'un, bu güncellemeyle birlikte sosyal bir ağ olma yolunda önemli bir adım atmış olması. İkincisiyse, mobil cihazlarda başarısını kanıtladıktan sonra, artık masaüstü platformları da daha etkin bir şekilde hedeflemeye çalışacak olması.

Yorumlar (2)
  1. Periscope'nin masaüstü uygulamasını bekleyen büyük bir kitle olduğuna inanıyorum. Bence pc üzerinden canlı yayın izleme imkanı sağlanırsa büyük bir ilgi görecektir.

  2. Hasan Ergüz Hasan Ergüz

    Periscope’un şuan tek eksiği bence pc üzerinden aktivite sağlanamaması şuan için profil sayfası,yayın izleme gibi özellikler olsa da benim gibi telefon yerine pc ye alışkın biri için webden yorum yapamamak büyük bir eksi puan oluşturuyor. Arama,eski yayınlar, yayınları indirme gibi özelliği 3.parti sitelerinden sağlasam da yorum yapmak şart!