HızlıAl'a Japon ortak mı geliyor? [Duyum]
E-Ticaret

HızlıAl'a Japon ortak mı geliyor? [Duyum]

Türkiye'nin önde gelen e-ticaret şirketlerinden HızlıAl'ın bir süredir çeşitli gruplarla yatırım görüşmeleri gerçekleştirdiğini duyuyorduk. Geçmişte aldığımız duyumlar şirketin Naspers başta olmak üzere, birkaç grupla daha görüşmeler yaptığını işaret ediyordu.

Bugünlerde ise HızlıAl ile ilgili yeni duyumlar gelmeye başladı. Gelen duyumlar bu sefer şirketin Japonya merkezli bir grupla yatırım görüşmelerine başladığını işaret ediyor.

Şirkete ve konuya yakın kaynaklarımızdan aldığımız bilgilere göre, gruplar henüz görüşmelerin çok başındalarmış ancak iki tarafın da niyeti oldukça ciddiymiş.

Bu görüşmelerin ana hedefinin bir satın alma olmadığı, büyük boyutta bir yatırım turu olduğu da yine konuşulan detayların arasında yer alıyor. O yüzden akıllardaki senaryoları şekillendirmek için tekrar altını çizmiş olayım.

Japonya merkezli denildiğinde haliyle aklımıza birkaç olasılık geliyor. Ancak bu konuda şu anda yapacağımız yorumlar sadece dedikodu seviyesinde kalacağı için tahmin yürütmek istemiyoruz.

Türkiye internet pazarı ve özellikle e-ticaret şirketleri için çok önemli bir gelişme olduğu için bu hızlı haberi sizlerle paylaşmak istedik. Henüz yolun çok başındaki bu görüşmeler eğer olumlu sonuçlanırsa sektöre hareket ve renk katacağı kesin.

Yeni bilgilerin gelmesi ya da bir açıklama olması durumunda sizlerle güncel bilgilerimizi paylaşacağız.

Yorumlar (5)
  1. Hayırlı olsun. Yeni bir yatırım çok faydalı olur.

  2. Internet Internet

    ya şu ülkedeki girişimciler zaten bişeyi kendileri yapamıyolar ya ortrklık geliyo ya şirketlerini yabancılara satıyolar böylelikle Türkiyede ekonomi kalmıyoo..

  3. Hızlı Sepet Hızlı Sepet

    Eğer yatırım gerçekleşirse, ülkemize karşı son zamanlarda durgunlaşan yabancı ilgisi belki tekrar artar. hayırlısı..

  4. Hızlıal'daki miltonlarca liralık tefeci işlemlerini görünce kaçarlar :)

  5. Daha önce koreli SK holdingin doğuş grubuyla birlikte n11.com'u faaliyete geçirdiğini biliyoruz. Şimdi de japonlarla hızlıal'ın aldı geçiyor. Uzakdoğulu şirketler mena bölgesine türkiye üzerinden giriş yapıyor. Yatırım sonrası hızlıal.com da pazaryerine giriş yapar mı acaba