Snapchat gelir modelini buldu mu?
Sosyal Ağlar

Snapchat gelir modelini buldu mu?

2011 yılının Eylül ayında mağazalarda yer almaya başlayan Snapchat, yıl dönümünü kutladığı şu günlerde yeni bir özelliği duyurdu.

Daha önce Facebook'un 3 milyar dolarlık bir teklifle satın almaya çalıştığı fakat başaramadığı Snapchat'in kendisine nasıl bir gelir modeli oluşturacağı uzun süredir tartışılıyordu. Duyurulan bu yeni özellik bir fikri verir gibi; kullanıcıların aldıkları bir "Snap"i tekrar görebilmesini sağlayan yeni özelliği Snapchat yönetimi ücretli olarak sunuyor.

Duyuruda şimdilik yalnızca ABD'deki kullanıcıların kullanabileceği söylenen özelliğin, 0.99 dolar karşılığında 3 kere tekrar izleme hakkı sağlayacağı belirtiliyor.

Snapchat ekibinin yaptığı duyuruya göre, gelecek bu yeni güncellemede "Lens" adı verilen bazı yüz değiştirme efektleri ve "Başarılar" gibi tecrübe skoru barındıran bir takım özellikler de bulunacak. Kullanıcıların bu yeniliği ve gelir modelini nasıl karşılayacağını birlikte göreceğiz.

Yorumlar (3)
  1. Atalaykutlay Atalaykutlay

    Kendi felsefelerini para için öldüren bir şirket oluyor o zaman, snaplerin kopyalanmasının çözümünü bulamadıkları için bari kolaylaştırıp paralı yapalım da para kazanalım mantığındalar.

  2. Snaplerin tekrar gösterilmemesi kullanıcılarda nasıl bir gizem oluşturuyor bilinmez belki ulaşılmaz olan şey kıymetli de olur ama insanların zaman tünelinde paylaştıkları bir ileti, tweet veya instagramda bir fotoyu tekrar görmek için para öderler mi soru işareti. Ülkemizde ödemezler ama lokasyonların tepkileri farklı olabiliyor.

  3. Fotoğrafta ortada bulunan efekt ve benzerlerini kullanmak için ne yapmak gerekiyor şimdi? Anlayamadım da birisi aydınlatırsa sevinirim.