ShiftDelete.Net Adrazzi yayıncıları arasına katıldı
Girişim

ShiftDelete.Net Adrazzi yayıncıları arasına katıldı

 • Yaklaşık üç ay önce açtığımız doğal reklam platformumuz Adrazzi'ye bugün Türkiye'nin önde gelen teknoloji yayını Shiftdelete.Net de katıldı.

sdn-adrazzi-logoYaklaşık üç ay önce açtığımız doğal reklam platformumuz Adrazzi'ye bugün Türkiye'nin önde gelen teknoloji yayını Shiftdelete.Net de katıldı.

Geliştirmeye sürekli devam ettiğimiz Adrazzi'ye yayıncı katılımını, platformun biraz daha oturması ve eksiklerimizi görüp gidermek için biraz bekletmiştik.Bugün ise bir çok konuda ortak hareket ettiğimiz Shiftdelete.Net, Adrazzi’nin Webrazzi siteleri dışındaki ilk yayıncısı oldu.

Shiftdelete.Net'teki Adrazzi reklamlarını anasayfadaki akışın içerisinde, tekil makalelerin sonunda ve kategori sayfalarındaki listelerde görebiliriz.

sdn-adrazzi-unit

Kullanıcıları rahatsız etmeden, yayının tasarımı içinde özelleştirilerek yer alan Adrazzi reklamlarından elde edilen geri dönüşler konusunda daha önce sizlerle bilgiler paylaşmıştık. Shiftdelete.Net üzerindeki Adrazzi reklamlarıyla ilgili olarak da birkaç haftadır çeşitli testler yapıyoruz. Özellikle Webrazzi Store için yaptığımız testlerde çok iyi geri dönüşler aldığımızı söyleyebiliriz.

sdn-mecra-secimi

Bugünden itibaren reklam verebileceğiniz Shiftdelete.Net'e Adrazzi üzerindeki kampanya oluşturma sayfasında mecra seçiminden ulaşabilirsiniz. Önümüzdeki haftalarda başta farklı reklam seçenekleri olmak üzere pek çok yenilik planladığımız Adrazzi'yle ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (4)
 1. Site içinde tasarım ile uyumlu görünüm iyi düşünülmüş, umarım "download etmeyen download butonu" tarzında bir reklam yönlendirmesi olarak algılanmaz. Adrazzi'nin sektör içinde büyük yerli bir boşluğu doğuracağına inanıyor başarılarınızın devamını diliyorum.

  (SDN size de hayırlı olsun :) )

 2. Adrazzi daha 3 ay geçmeden maalesef olması gerekenin dışına çıktı.

  "Doğal Reklam" yapmasını beklediğimiz Adrazzi şu anda içerik görünümlü "banner reklam" şeklini aldı. Haber gibi gözüken alana tıklandığında reklamverenin web sitesi anasayfasına düşmeyi, bu mecranın doğasına aykırı buluyor, bunun düzeltilmesi için bir şeyler yapılacağına inanıyorum.

  1. Reklamın tıklanıldığında gidilecek sayfa, reklam verenin taktirinde bir durum. Tabii ki bir blog sayfasına veya özel hazırlanmış bir içeriğin olduğu sayfaya gidilmesini biz de öneriyoruz ancak her zaman bu mümkün olmuyor. Mümkün olmamasının ötesinde reklam verenin hedefleri için de uygun olmayabiliyor.

   Bu fırsatla biraz detayı da anlatırsak sanırım faydalı olacak. Doğal reklam ile içerik reklamcılığını (content marketing) karıştırmamak lazım. İkisi benzer görünümler olsa da aslında farklı şeyler. Facebook ve Twitter'daki reklamlar da doğal reklam ancak içerik reklamcılığı olmayabiliyor. Tıklanıldığında reklam verenin sitesine gidiyor veya bir etkileşime giriyor (twitter cards). Bu konuda çokca kafa karışıklığı var.

   Detaylı bilgi almak isteyenler iab'nin doğal reklam konusundaki dökümanını ve yakın zamanda yayınladığı in-feed dökümanını inceleyebilirler. Özellikle Deep Dive on In Feed Ad Units dökümanı olayı oldukça netleştiriyor.

   http://www.iab.net/media/file/IAB-Native-Advertising-Playbook2.pdf http://www.iab.net/media/file/IAB_Deep_Dive_on_In_Feed_Ad_Units_2015.pdf

 3. Hz.muhammed Hz.muhammed

  Gösterim başı ödeme nasıl ölçülüyor? Adblock kurulu cihazlarda görünmeyen reklamlarda sayıma dahil ediliyor mu?