Webrazzi Summit sahnesi "Webrazzi Arena" ile girişimlere açılıyor [Başvuru Formu]
Etkinlikler

Webrazzi Summit sahnesi "Webrazzi Arena" ile girişimlere açılıyor [Başvuru Formu]

Bu sene 21-22 Ekim tarihlerinde ilk kez iki gün olarak gerçekleşecek Webrazzi Summit, bir ilke daha sahne olacak. Geçmiş yıllarda "Webrazzi Startup" konferanslarında gerçekleştirdiğimiz girişim demolarını bir adım ileriye taşıyoruz ve "Webrazzi Arena" adıyla Türkiye'nin en önemli girişimcilik yarışmasını başlatıyoruz.

Bugün itibariyle açılan başvurular arasından seçilecek girişimler bu çok özel fırsata sahip olacaklar ve Webrazzi Summit sahnesinde 2 gün sürecek olan yarışma sonunda sadece Türkiye değil dünya çapında seslerini duyurma şansı yakalayacaklar.

Başvuru formuna geçmeden önce "Webrazzi Arena" ile ilgili birkaç önemli bilgiyi paylaşayım. Sonrasında bu linki ya da yazının sonundaki linki kullanıp başvurunuzu yapabilirsiniz.

 • Seçilecek girişimlerde herhangi bir kriterimiz yok. Yatırım almış olabilirler, şu anda yayında olabilirler ama açık konuşmak gerekirse, henüz lansman yapmamış, ilk kez Webrazzi Summit sahesinden duyurulacak girişimler tercihimiz. Ayrıca "Webrazzi Arena" dışında başka bir yarışmada da kendilerini görmememiz önemli. Biz girişimlere zaman ayırıp onları ayrıcalıklı bir platforma taşıyorsak, buna aynı derecede özen gösterilmesi seçim yapmamız noktasında önemli.
 • Seçilen girişimlerin tamamı Webrazzi Summit kapsamında 100'e yakın girişime demo alanı sağlayacak olan "Startup Lounge"'da bir demo masası, Webrazzi Summit'in tüm VIP yemek ve organizasyonlarına (Konuşmacı Yemeği dahil) 2 kişilik katılım hakkı ve haliyle fazlasıyla şan şöhret kazanacak :)
 • "Webrazzi Arena" kapsamında belirlenecek jürimiz sahnede yapılan sunumlar sonrasında girişimcilere sorular yöneltecek ve yine jürimiz ile birlikte Webrazzi editörleri tarafından kazananlar belirlenecek.
 • Kazanan ilk üç girişim Webrazzi ile TechCrunch arasında yapılmış olan anlaşma sayesinde Aralık ayında Londra'da gerçekleşecek olan TechCrunch Disrupt London organizasyonunda Startup Alley'de yer alma şansı yakalayacak.
 • Birinci seçilerek kazanan girişim "Webrazzi Arena" özel ödülünün sahibi olacak. Türkiye ve dünyada anlaşmalı olduğumuz medyalarda haber desteğinin yanı sıra, geniş bir yatırımcı ağına ulaşma şansı yakalayacak. Zaten bu yatırımcı ağına Webrazzi Summit sahnesinden ulaşmış olacak ama haliyle birinci olması biraz daha dikkat çekecektir.

Yukarıda yazdıklarımızın dışında özellikle belirtmem gereken detay sanırım şu.

Biz Türkiye'deki girişimlere sadece Türkiye'nin değil, bölgenin en önemli platformu olan Webrazzi'yi kullanıp kendilerini gösterme yolu açmak istiyoruz. Bu noktada da girişimcilerden herhangi bir beklentimiz bulunmuyor. Yani, girişimlerin hisselerini almıyoruz.

Başvurunuzu yapın, Webrazzi Summit sahnesinde yerinizi alın, jürimizi ve editörlerimizi etkileyin dereceye girin. Sonrasında yatırım da alsanız, dünya devi de olsanız sizden bir beklentimiz olmayacak. Canınız ister de bir teşekkür eder, tweet atarsanız mutlu oluruz. :)

Kısacası, Türkiye'nin en iyi girişimlerini Webrazzi Summit sahnesine taşıyacak "Webrazzi Arena" başvurunuzu yapmak için aşağıdaki linki kullanabilir ve girişimcilik hayatınızın en önemli fırsatını yakalayabilirsiniz.

Güncelleme: Webrazzi Arena için başvuru dönemi sona erdi, ilginiz için teşekkürler.

Yorumlar (4)
 1. Fatih Yılmaz Fatih Yılmaz

  Kim demiş webrazzi kullanıcılarının yorumlarını dikkate almıyor diye!

  Ben şahsım adına bu adımı takdir ediyorum ama bir yıl sonra ki organizasyonun bir kuluçka/hızlandırma programı ile yapılabileceğini tahmin ediyorum ve istiyorum.

 2. Barbaros Arslan Barbaros Arslan

  Böyle bir yarışmayı Türkiye'de asıl düzenlemesi gereken Webrazzi 'ydi. Tebrik ederim doğru karar, destekliyorum.

 3. Ömer Aktaş Ömer Aktaş

  Her yatırım haberine yorum yapanlar, yatırımları eleştirenler, e-tohum vb organizasyonlarında juriyi, seçilen projeleri eleştirenler, yatırımcı buyuk para yatırdığı zaman bu proje o kadar etmez diyenler, az yatırdı mı 30 kişi birleşmiş bu kadar mı yatırabilmiş diyenler nerdesiniz? Hiç birinizin projesi yok mu yiğitler? Yoksa o guzel fikirlerinizi yorumlarınızı 22 Ekime mi saklıyorsunuz? Seçe seçe bunu mu seçtiler, bunun yurtdışında benzeri vardı gibi yorumlar yazmayı mı bekliyorsunuz? Hadi projeniz yok, bir yorumu da mı çok gördunuz bu guzel organizasyona?

  Webrazzi'yi böyle bir girişim yarışması yapacağı için kutluyorum. Bu gune kadar girişimcilik ekosisteminin gelişmesine katkıda bulundu, çoğumuz kuluçka merkezlerini, yatırım sermayelerini webrazziden öğrendik. Şimdi böyle bir misyon ustlenmesi bir yorumu, en azından bir teşekkuru hakediyor. teşekkurler webrazzi, teşekkurler Arda KUTSAL

 4. Milkers Milkers

  Basvurular icin son tarihe rastlayamadim.