30'u aşkın şirketin kurucu ya da yatırımcısı olan Emre Kurttepeli Webrazzi Summit 2015'te
Etkinlikler

30'u aşkın şirketin kurucu ya da yatırımcısı olan Emre Kurttepeli Webrazzi Summit 2015'te

Emre Kurttepeli
Emre Kurttepeli - Yatırımcı ve Girişimci

Türkiye ve yakın coğrafyada teknoloji/internet dünyasının kalbinin atacağı Webrazzzi Summit 2015 konuşmacılarından biri de Emre Kurttepeli.

Türkiye’de internet girişimciliği denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Emre Kurttepeli’nin kariyerinde çok sayıda bilindik şirket ve oluşum yer alıyor. Şöyle bir saymaya çalışırsak; tabii ki ilk olarak Mynet, MobileCraft, Evidea, Trendyol, 212, Galata Business Angels, Endeavor

Aynı zamanda Bireysel Katılım Yatırımcıları Lisansı’na sahip olan ilk isimlerden biri olan Kurttepeli, günümüzün iki aktif yatırım oluşumunda da (212 ve GBA) önemli roller üstleniyor. İnternet yatırımcılığı konusunda önemli bir tecrübeye sahip olan Emre Kurttepeli daha önceki yıllarda düzenlenen Webrazzi Konferansları’na katılarak girişimcilerle önemli bilgi paylaşımlarında da bulunmuştu.

1999 yılında, mynet.com alan adını 50 bin dolar karşılığında bir üniversite öğrencisinden satın alarak bugün Türkiye’nin en büyük internet portallarından biri konumundaki Mynet’i kuran Kurttepeli, hala şirketin yönetimde yer alıyor. Emre Kurttepeli eğitim hayatında ise Robert Koleji’nden sonra ABD’nin yolunu tutmuş ve lisans eğitimini Columbia University in the City of New York’ta tamamlamış.

emre-kurttepeli-startup13

30’un üzerinden internet şirketinin kurucusu ya da yatırımcısı olan Emre Kurttpeli’yi Webrazzi Summit 2015 katılımcıları canlı canlı dinleyebilecek, kendisiyle kahve aralarında tanışma şansı bulabilecek.

Webrazzi Summit 2015’in biletleri tükendi, ek bilet satışından haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın

Katılımcılarına “internet sektörünün kalbinin attığı yerdeyim” dedirten Webrazzi Summit 2015’in indirimli biletleri tükendi.

Beklediğimizin de üzerinde ilgi gören Webrazzi Summit 2015 biletleri için ilerleyen dönemde sadece ‘bekleme listemizde’ yer alan okuyucularımıza küçük de olsa bir kontenjanla ek satın alma imkanı tanıyacağız, bu satış döneminden haberdar olmak için summit.webrazzi.com‘a e-posta adresinizi bırakabilir, ‘bekleme listemize’ dahil olabilirsiniz.

Yorumlar (3)
 1. Idris Baş Idris Baş

  türkiye de sayılı yatırımcılararasında gelir bir döneminde en büyük portalı olan mynet in sahibi .. ama oldum olası bu abimize kanım ısınmadı. hiç sıcak bi hava vermiyor. benim sebebim de mynet le alakalı aldıkları kararlar ve uygulama ..

  şuanda bakarsanız mynet te bir düşüş var. bu düşüşte devam edecek. herkesin bir dönemi vardır artık o dönem mynet için bitti..

  1. Mert Kaan Mert Kaan

   haklısın idris bey , gerçekten bu adama ısınmıyor insan, ama dediğin önemli herkesin bir dönemi var ve o dönem mynet için bitti düşüşü hızla devam edicek

  2. Ben size neden ısınamadığınız kısaca şöyle diyebilirim. Çünkü bende daha önce sizin gibi düşünüyordum.

   Çünkü çok ses getiren bir projenin arkasında çıkmadı. Eğer ünlü bir internet sitesi satışının arkasından çıksaydı emin olun sevecektiniz :) Yani adam kendini iyi pazarlayamadı ki yapısıda buna uygun olmadığı gibi gerekte duymayacağı kadar zengin.

   Ama birkaç konuşmasını dinlediğimde, diğer girişimcilerin aksine gerçekten konuşmalarının hakkını veren biri. Büyük yalanlarla, pazarlama içerikleriyle veya süslü kelimelerle kimsenin işine yaramayan bilgiler değil gerçekten olanı açık sözlü söylüyor.