Apple son seri MacBook Pro'lardaki veri bozulma sorunu için güncelleme yayınladı
Kısa Kısa

Apple son seri MacBook Pro'lardaki veri bozulma sorunu için güncelleme yayınladı

Apple son seri MacBook Pro'larının bir kısmında ortaya çıkan harddisk üzerindeki verilerin bozulma sorununu yayınladığı bir güncelleme ile çözdüğünü duyurdu.

Yaşanan problem şirketin laptopları geri çağırmasına neden olacak kadar büyük bir sorun olmasa da kullanıcılar internet üzerinde böyle bir sorunla karşılaştıklarını belirtmişlerdi.

Bunun yanında şirket kullanıcılar tarafından başlatılan yeni bir protesto ile karşı karşıya. Binlerce kullanıcı MacBook'larının ekranlarında lekeler görünmeye başladığını ve bunun ekrana yayıldığını belirtmişler. Asıl sorun ise garantisi dolan kullanıcıların bu sorun için servise gittiklerinde oldukça yüksek bir onarım faturasıyla karşılaşıyor olmaları. Apple'ın hususi olarak bu problem için onarım ücretini düşürerek tepkileri dindirip dindirmeyeceği ise bilinmiyor.

Yorumlar (5)
 1. Benim late-2013 retina macbook'un da ekranı feci durumda :(

 2. Evet lekelerin gözüktüğü bir kurban da benim. 3500 lira para verip bilgisayar alıyoruz ama o ne ekran bakılamaz halde ve ekran değişimi için bilgisayar fiyatının 3'te 1'i karşılığında değişim talep ediyorlar.

 3. Ali Yaşar Ali Yaşar

  Mid 2014 lekelere ek olarak ekran kartlarındaki performas sorunları ekran kapsamı dışındaki görüntüler ekran içine dahil olurken pikselli olarak hatalı görünüyor, sanırım 2010 model MacBook Pro Ekran kartı sorunu tekrar ediyor gibi...

  1. Burak Öztürk Burak Öztürk

   Maalesef bende de aynı model mid 2014 late sürümü ve ekranın her yerinde kendiliğinden ortaya çıkan lekeler yayılıyor gün geçtikçe artıyor. Apple Store'a gittim 1006 TL'ye displayi değiştirebileceklerini ve tamamen benim hatam olduğunu söylediler. Birde üzerine iftira yedik anlattık anlamıyorlar çünkü kimsayal sürmüşsünüz deformasyon vs. var diye bir ton gürültü çıktı store'da, Apple'da şikayet etmediğim yer kalmadı.

   Umarım bu mağduriyetimizi giderirler.

 4. Apple sapıttı bence :/

  Bunu iMac, iPad Mini, iPhone 5 & 5C, MacBook Air kullanıcısı olarak söylüyorum.