TeknoJUMP, Silikon Vadisi'ne gitmeyi kafasına koymuş girişimcileri arıyor

TeknoJUMP, Silikon Vadisi'ne gitmeyi kafasına koymuş girişimcileri arıyor

ODTÜ TEKNOKENT'in girişimcilik ekosistemine önemli katkılarından biri olan TeknoJUMP, Türkiye'den Silikon Vadisi'ne açılmayı hedefleyen girişimcileri arıyor.

TeknoJUMP girişim hızlandırma programı Türkiye merkezli olmakla beraber uluslararası bir vizyona sahip. Zira seçilen girişimcilere Silikon Vadisi'nin en başarılı girişim hızlandırma programlarından Y Combinator’a hazırlanma ve başvuru desteği alma şansı sunuyor. Programın ilk ayağı Türkiye'de, 2. ayağı ise ABD'de tamamlanıyor.

Bu yıl 3. kez gerçekleştirilen TeknoJUMP, ilk iki yılında 40'dan fazla girişimciyi Türkiye programına, 16 girişimciyi de Amerika programına dahil etmiş. Toplamda 35 milyon dolardan fazla somut çıktı (?) sunduğu belirtilen TeknoJUMP, halihazırda piyasada olan hızlı büyüyebilir ve ölçeklenebilir tüm teknolojik ürün veya hizmetleri desteklemeyi vaat ediyor.

Girisim Hizlandirma Programi TeknoJump

Kısaca hatırlatmak gerekirse başvuranlar arasından seçilen en uygun ilk 30 girişimci programa kabul ediliyor. Program kapsamında 6 haftalık eğitim, mentorluk ve danışmanlık desteği alan girişimciler Sunum Günü (Demo Day) ile yatırımcı karşısına çıkıyor ve yatırım alma şansı elde ediyor.

Sunum Günü'nde başarılı bulunan girişimciler ise 4 hafta sürecek ve ODTÜ TEKNOKENT’in San Francisco T-Jump Hızlandırma Merkezinde gerçekleşecek ABD programına katılıyor. Silikon Vadisi'ndeki destek ve çalışmalar sonunda da ABD’li yatırımcılara sunumlar yapılıyor.

2015 yılında Y Combinator’a hazırlık desteğini de bünyesine katan TeknoJUMP, merakla duymayı beklediğimiz küresel pazarda başarı yakalayan yerli girişimler çıkarmak istiyor. Aynı vizyona sahip girişimcilerin hayallerini gerçekleştirmesi için son başvuru tarihi 31 Temmuz 2015. Detaylar teknojump.odtuteknokent.com.tr sayfasında.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.