Spam filtresini güncelleyen Gmail, toplu e-posta göndericileri için Postmasters aracını tanıttı

Spam filtresini güncelleyen Gmail, toplu e-posta göndericileri için Postmasters aracını tanıttı

Google, e-posta servisi Gmail (yeni arayüzüyle Google Inbox) artık istenmeyen gönderimlere karşı filtresini çok daha fazla geliştirdiğini açıkladı. Google, artık sinirsel ağ yaklaşımıyla 'spam' e-postalara dur diyecek ve toplu e-posta gönderenlere Postmasters aracıyla yardımcı olacak.

Hali hazırda otomatik öğrenme yönetimiyle istenmeyen e-postaları fitreleyen Gmail, yeni güncellemeyle daha detaylı bir filtrelemeye geçiş yapıyor. Google, bu sayede istenmeyen e-posta değerlendirmesini kişiye özel bir hale getirecek. Yani birinin 'spam' klasörüne giden e-posta, bir başkası için önemli bir e-posta olarak görülebilecek.

Toplu e-posta göndericileri için yeni araç

Bildiğiniz gibi Google kullanıcılardan aldığı geri bildirimlerle e-postaların istenmeyen olarak işaretlenmesine izin veriyor ve bu bilgileri değerlendiriyor. İşin diğer tarafında da toplu e-posta göndericileri var. Bu kişi veya kurumlar hem Google'ın hem de kullanıcıların filtrelerine takılmak istemiyor. Yeni tanıtılan Postmaster adlı araç da bu noktada devreye giriyor. E-posta performans değerlendirmesiyle gönderilerin istenmeyen e-posta (spam) filtresine takılmaması için gerekli optimizasyonu yapıyor.

Postmaster aracılığıyla toplu e-posta gönderimi yapan şirketler veya kişiler  e-postalarını daha fazla kişinin 'gelen kutusu'na ulaştırmak için tavsiyeler alıyor. Öncelikle e-posta gönderiminin yapılacağı alan adının onaylanması gerekiyor. Ardından Gmail dinamikleri üzerine çeşitli yönlendirmeler yapılıyor.

Postmaster ile göndericiler, e-postalarının ne sıklıkta 'spam' olarak işaretlendiği ve alan adının Google gözündeki değeri görülebiliyor. toplu eposta gonderimi gmail

Dijital veri kanalının en önemli araçlarından biri e-posta ve halen pazarlamacılar için işe yarayan bir kanal. Gmail de Google'ın kulllanıcı tanımlamaları için önem arzediyor. Her ne kadar Gmail'in 'Spam' filterelemesini beğensek de yeni güncellemeyle daha temiz bir e-posta kutusun sahip olacağımız aşikar.

Eğer toplu eposta göndericisiyseniz ve Gmail kullanıcılarını önemsiyorsanız gmail.com/postmaster adresini ziyaret edebilir, Postmasters için yardım sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.