YouTube'un yıldızı PewDiePie, geçen sene kazandığı 7.5 milyon doların "hesabını verdi"

YouTube'un yıldızı PewDiePie, geçen sene kazandığı 7.5 milyon doların

2013 yılında yaklaşık 4 milyon dolar gelir elde ederek YouTube'dan en çok kazanan yapımcılar arasına giren PewDiePie, geçtiğimiz yıl bu sayıyı 7,46 milyon dolara çıkardı. İsveçli YouTuber Felix Kjellberg'e ait kanalın gelirlerinin yine İsveçli Expressen gazetesi tarafından yayınlanması üzerine tüm gözler 25 yaşındaki YouTuber'a çevrildi.

YouTube'da video oyun videoları yayınlayan ve 38 milyon aboneyle en popüler kanallardan birine sahip olan Kjellberg'ün bu parayı "bütün gün oturup, ekrana bakıp esneyerek" kazandığını düşünenler için 7.5 milyon dolar, haliyle kabullenmesi zor bir gerçek.

Kjellberg ise kazandığı gelirin internet aleminin en çok konuştuğu  konularından biri olmasından rahatsız. Konuya ve eleştirilere yanıt niteliğinde, PewDiePie kanalına yüklediği son videoda oyun değil parayla ilgili konuşuyor.

Kjellberg, her zamanki sakin ve diplomatik üslubunu bozmadan, sadece geliriyle ilgili konuşulmasından rahatsız olduğunu belirtiyor. Bundan beş yıl önce, yani YouTube ile tanışmadan önce üniversitedeyken maddi zorluklar içinde olduğunu söyleyen Kjellberg, bilgisayar alacak parası bile olmadığını söylüyor.

Okulu bırakıp Hotdog satmaya başlayan Kjellberg'ün hayatı ise YouTube ile tanışmasıyla değişiyor. Bugün kirasını ödeyebildiği için şanslı hissettiğini söyleyen Kjellberg, bugüne kadar yeterince duymadıysanız, "parayla saadet olmaz" da diyor... Videonun yaklaşık 3.8 milyon kez izlendiğini de görebiliyorsunuz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.