YOY Bilişim, Rezervasyon.com ile tatil ve otel rezervasyonu yapacak
Yeni Girişimler

YOY Bilişim, Rezervasyon.com ile tatil ve otel rezervasyonu yapacak

Sizlere 2014 sonunda Kiralikaraba.com'u 75 bin TL'ye satın alan ve jenerik alan adlarıyla yeni projelere imza atacağını paylaştığımız YOY Bilişim, Rezervasyon.com'un açılışını yaptı.

Rezervasyon.com her türlü rezarvasyona aracılık edebilecek bir alan adı ancak şimdilik sadece tatil ve otel rezervasyonuna odaklanıyor. Sitede 2200'e yakın kayıtlı otel yer alıyor ve bu sayı artmaya devam ediyor. Sene sonuna kadar yurt dışı otel/tur seçeneklerinin yanısıra uçak bileti rezervasyonunun da sisteme eklenmesi planlanıyor.

YOY Bilişim Turizm şirketinin kurucusu Yavuz Onur Yavuz, Türkiye'de 55 yıllık turizm tecrübesine sahip bir ailenin 3. kuşak üyesi olduğunu ve artık turizmin sadece teknoloji kısmına yönelmeye karar verdiklerini söylüyor. Rezervasyon.com'da bu vizyonun bir parçası olarak hayata geçirilmiş.

Rezervasyon.com Otel tatil rezervasyonu 2 Yavuz, ana hedeflerini 'Türkiye'de internetten otel rezervasyonunu kolaylaşmak ve şeffaf hareket eden yenilikçi bir seyahat acentası olmak' şeklinde açıklıyor. Hem tatil öncesi hem de tatili boyunca müşterilerinin yanında olmak istediklerini söylüyor.

Rezervasyon.com'da belli bir temaya göre otel seçmek, otelleri konum ve puana göre filtrelemek mümkün. Çağrı merkezi de oluşturan girişim şimdilik tatil önerileri gibi içerikler sunmuyor ama ilerleyen dönemde bu alandaki eksiğin kapatılacağını düşünebiliriz.

Rezervasyon.com Otel tatil rezervasyon

Her ne kadar tatil ve otel rezervasyonu konusunda bir çok tecrübeli girişim pazarda yer alsa da Rezervasyon.com'un marka kimliği adından söz ettirmeye yetiyor. Müşteri odaklı yaklaşımının ne kadar başarılı olacağını ise zaman gösterecek.

Yavuz Onur Yavuz, ucuzucakbileti.com,otobusbileti.com ve kiralikaraba.com projelerinin de ilerleyen dönemde hizmete açılacağını ekliyor ki bunların hepsinin tatil ve turizm anlamında birbirini destekleyeceğini söylemek mümkün.

Yorumlar (9)
 1. Datacore Datacore

  YOY Bilisim son yillarda domain alanina yapmis oldugu yatirimlarini sekillendirip, son kullaniciya hitap eden calismalar gerceklestirmesi gercekten gurur verici. Rezervasyon.com ile baslayan bu yenilik, sektorun diger alanlarindada olmasini gormek icin sabirsizlaniyoruz. Basarilarinin devamini diler bu guzel calismalarin devamini bekleriz.

  1. Yenilik derken neyi kastediyorsun? Ne için sabırsızlanıyorsun? Ne olmasını bekliyorsun? Sana bir metin daha versinler, bizde aydınlanalım.

 2. Hasan Goker Hasan Goker

  Domainlere bak saka gibi :)

 3. İlkan Iletir İlkan Iletir

  Güclü adımlarla ilerleyen bomba gibi bir site olmuş,bence yakında daha çok ismini duyuracak.

 4. Süpermiş Süpermiş

  "YOY", yaratıcılıkta sınır yok :)

 5. Tebrik ederim . Güzel bir girişim domain acımasızca almak ve kullanmak buna denir

 6. Bence biraz otelz.com çakması olmuş ama izlemek lazım.

  1. Serkan Özdilek Serkan Özdilek

   Tabi canım başka site kalmadı dünyada otelz.com çakmasını yapıcaklar bu domainle :D :D ey allahım eeey

 7. Cengiz Cengiz

  Ben arkadaşların ekstra bir şey yapmasına gerek olmadığını düşünüyorum. Çünkü enerjiyi alan adına harcamışlar ve faydasını göreceklerdir. 22 yıllık turizmci ve eğitimciyim, sitenin bir farkı ya da şu an için emsallerinden farkı yok. Ama her haliyle bu isimde yapılacak yüzlerce iş var. Bence alan adlarını doğru seçmekle işin %50 sini zaten gerçekleştirmişler. Ama fark yaratmalı ve ürün zenginliği, fiyat avantajı eklenmeli. O zaman gelecek yatırımın kapısını aralamış olurlar. Tebrikler Yoy'a.