Yeni Steve Jobs filminin resmi fragmanı yayınlandı
Genel

Yeni Steve Jobs filminin resmi fragmanı yayınlandı

Ölümünün ardından Apple'ın kurucusunun hayatını konu alan filmler gelmeye devam ediyor. Teknoloji dünyasını köklerinden değiştiren Apple'ın ruhunu oluşturan Steve Jobs'un hikayesi "Jobs" filmiyle anlatılmaya çalışılmıştı. Birçokları gibi Jobs filminin hayranlarından biri değildim.

Bu sefer ki "steve jobs" filminden ise çok daha umutlu olduğumu söyleyebilirim. Şimdilik fragmanından gördüklerim de bu umudumu yerinde tutuyor. Steve Jobs ve Apple'ın hikayesini herhalde aramızda bilmeyen kalmamıştır ama fragmandan anladığım kadarıyla bu filmde biraz daha Jobs'ın verdiği tepkiler, sözler ve alıntılar öne çıkarılacak. Aslında benim biraz istediğim de bu Steve Jobs'ın hayatına dair klasik başarı hikayesinin ötesinde biraz daha tercihlerinin sebeplerinin açıklanması gerekiyor.

steve-jobs-michael-fassbenderYeni Steve Jobs filminde başrolü de diğer filmslere göre çok daha yetenekli bir sanatçının oynadığını söyleyebiliriz. X-Men filmleriyle yüzü biraz daha tanınan Michael Fassbender, Steve Jobs'u canlandıracak. Tip olarak çok fazla benzemese de oyunculuk olarak Fassbender'ın Jobs karakterine çok şey katacağını düşünüyorum. Merak edenler Fassbender'ın Shame ve Hunger'daki etkileyici performanslarını seyredebilirler.

Büyük bir merakla beklediğimiz "steve jobs" filmi 9 Ekim'de ABD'de gösterime girecek. IMDB'ye göre Türkiye gösterimine ise 30 Ekim'de başlanacak, o zamana kadar fragmanlar ve daha önce yayınladığımız teaser videolarla yetinmek durumundayız. :)

Yorumlar (10)
 1. Bana laf mı attın sen burada? :)

  "Birçokları gibi Jobs filminin hayranlarından biri değildim."

  Şaka bir yana...

  Şahsen eğer Steve Jobs'un hayatını anlatan bir film izleyeceksem oyuncunun benzemesini beklerim. Fragmandan gördüğüm kadarıyla kahramanımız bazı sahnelerde sarışına kaçan kumral saçlarını geriye taramış ve kontrolden çıkarcasına benzememiş.

  Ben açıkcası Steve Jobs fragmanı gibi değil de anonim bir teknoloji şirketi konulu film fragmanı izler gibi izledim bunu. Umarım vizyona girdiğinde ve izlediğimde bu görüşlerim değişir.

  Not: Gerçekten sinema filmi fragmanı ile ilgili yorum yazdığıma inanamıyorum Webrazzi'ye. :)

  1. Hemen de yakalandık :)

   Umuyorum Fassbender çok iyi performans çıkaracak abi bu filmi çok seveceğiz bence.

  2. Nish574 Nish574

   Arda Bey selam, "kontrolden çıkarcasına benzememiş" ifadesi ile dikkat çektiğiniz konu, yönetmenler tarafından bilerek uygulanan bir yöntem. 90 dakika benzetme çabası, kötü bir taklit ile sonuçlanıyor. Onun için bio temelli filmlerde mutlaka "benzeme" dışına çıkarak, seyircinin sürekli uyarıcı alarak hissiz hale gelmesi engelleniyor.

   1. Bilmiyordum, teşekkürler bilgi için. Bu durumda gişe olarak JOBS'dan daha yüksek izlenme yakalayacak diye düşünebiliriz herhalde çünkü daha genel akıma odaklı olacağını anlıyorum bu söylediklerinizden. Benim gibiler sanıyorum ki Steve Jobs benzerliği arayacaklardır. Belki de bana özgüdür bu durum bilemiyorum.

    Bu arada Steve Jobs severler için izlemedilerse izlemeleri için korsan yayın yapayım :)

    Eski bir röportajı burada, Apple'dan kovulduğu yıllarda NeXT'i kurarken çekilmiş görüntüleri burada.

  3. Muhammed Muhammed

   sonra hocademiş ki "webrazzi'de sinema filmi haberi çıktığına inanıyorsun da, yorum yaptığına mı inanmıyorsun"

 2. Ufukart Ufukart

  Ben Ali Altuğ beye katılmıyorum. Jobs filmi oldukça güzel bir filmdi. Belki popülaritesinden ötürü aceleye gelmiş denilebilir.

  Bu filmin ise bekleneni veremeyeceğini düşünüyorum. Arda beyin benzerlik yorumuna da katılıyorum.

 3. Lmarjinal Lmarjinal

  Umarım sosyal ağ filmi gibi olur. O filmi toplam 3 kere izledim ve bir daha izleyeyim bir daha zevk alırım.

 4. Fassbender maalesef fiziksel olarak hiç benzememiş hatta bir kaç sahnede acaba farklı bir karakter daha mı var diye duraksadım, ama "jobs" filminden daha detaya inileceği ve daha tutarlı bir akışı olacağa benziyor.

 5. Webrazzi haber resimi hariç hiç br yerde benzememiş.Photoshop mu yaptınız:)

 6. Burak Çetiner Burak Çetiner

  steve in tüm filmleri ilham vericidir hayatıda fakat bu film full lüx ve günümüzü andırıyor 1970-80 lerle hiç bir alakası yok berbat..