Doğuş Grubu, Rezervin ile mobil restoran rezervasyon yarışına katıldı
Mobil

Doğuş Grubu, Rezervin ile mobil restoran rezervasyon yarışına katıldı

Dışarıda yemek içmek isteyenleri ve restoranları hedefleyen mobil uygulamalar yarışına bir yenisi, bu kez Doğuş Grubu desteğiyle katıldı. Rezervin adlı mobil uygulamasıyla bu alana giriş yapan Doğuş Grubu, halihazırda faaliyet gösterdiği yeme-içme alanında yükselen trende uyum sağlıyor.

iOS ve Android için geliştirilen konum bazlı mobil uygulama, müşterilerin yakın restoranlarda uygulama üzerinden rezervasyon yapmasını sağlıyor. Kullanıcılar restoranların yer durumunu görüntüleyebiliyor, rezervasyonla ilgili değişiklikleri yine Rezervin üzerinden yapabiliyor. Zaman duyarlı mobil uygulama, kullanım saatinize göre en yakın rezervasyon saatlerini ve öğlen ya da akşam yemeği gibi konseptleri öne çıkarıyor.

rezervin

Uygulama, kullanıcıların yeni restoran keşfetmesini sağlayacak şekilde konseptlere göre içerikler görmesini de sağlıyor. Listelenen restoranlarda rezervasyon için çağrı merkezinin kullanılmasını sağlayan kısa yollar da bulunuyor. Rezervin İstanbul dışında İzmir ve Ankara'daki kullanıcıları da hedefliyor.

Özetle Rezervin, halihazırda piyasada bulunan farklı mobil rezervasyon uygulamalarının standart özelliklerini yerine getiren bir uygulama. Ancak uygulamanın rakipleri FixTable, Tripadvisor imzalı TheFork, Yemeksepeti'nin Papyon ve Mekanist'i satın alarak Türkiye'de agresif bir şekilde büyümek isteyen Zomato'dan ciddi ölçüde farklılaştığını ya da bu alandaki rekabete yeni bir soluk getirdiğini söylemek zor.

Bu nedenle Rezervin ile Mezzaluna, Nust-Et, Lacivert, Ulus 29, Sait ve Günaydın gibi yatırımlarıyla yeme-içme alanında faaliyet gösteren Doğuş Grubu, bu alanda yükselen bir trendi takip ediyor gibi görünüyor, en azından ilk etapta. Grup'un dijital yenilikleri takip ettiğinin bir işaret de olsa, Rezervin'in bu haliyle ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşacağını söylemek zor. Doğuş Grubu'nun düşük tondan girdiği mobil restoran rezervasyon alanında ses yükseltip yükseltmeyeceğini birlikte göreceğiz.

Yorumlar (5)
  1. Doğuş grubunun Hopi benzeri mass-loyalty programı üzerinde çalıştığı konusunda duyumlar alıyorduk. Bu uygulama onun yeme-içme ayağı olarak başlatılıyor olabilir. Buna ek olarak Rezervin üzerinden daha önce başarısız olmuş Doors ID club programının yenilenmiş hali ve buna ek olarak app üzerinden hesap ödemeye kadar yeni fonksiyonlar eklenecektir diye düşünüyorum.

  2. Neden Doğuş gibi büyük kurumlar startup'ları desteklemek veya var olan girişimlere yatırım yapmak yerine kendileri benzer işlere girmeyi tercih ediyorlar? Ayrıca İstanbul Doors'u satın alıp restoran işine girmek yerine daha yenilikçi işlere neden girmiyorlar? Bu tarz yaklaşımlar Ameirika'da yok. Biz de herkes kolay yoldan para kazanmanın peşinde herhalde.

  3. Ali Can Ali Can

    ikinci hopi vakasi, reklam ve spam bombardimanina tutarlar kesin yakinda. Diger restoranlar neden buna dahil olmak istesin ki? musterilerimi dogusla paylasmak istemezdim, kendi restoranlarini on plana cikarip yonlendirirler falan

  4. Uygulamayı indirdim denedim çalışmıyor. Koskoca Doğuş Holding bu uygulamayı yapacak adam gibi yazılımcı bulamıyor mu?

  5. Kendi restoranlarını ön plana çıkaran sağı solu patlayan bir uygulama. Ayrıca daha eski bir uygulama olan Rezervista'dan kopyaladığı birçok şey var. Fakat Doğuş grubunun maddi avantajı rekabeti ortadan kaldırabilir.