Apple Music uygulaması yarın akşam iOS 8.4 ile yayınlanacak

Apple Music uygulaması yarın akşam iOS 8.4 ile yayınlanacak

Apple'ın merakla beklenen müzik uygulaması Apple Music 30 Haziran'da yayınlanıyor.

Eski Beats CEO'su olan ve şu anda Apple Music'in başındaki isim olan Ian Rogers'ın blogunda paylaştığı bilgilere göre Apple Music uygulaması yarın Türkiye saatiyle 18:00'de yayınlanacak.

iOS 8.4 sürümüyle birlikte gelecek olan Apple Music uygulamasının önizlemesine geliştiriciler erişti bile. Ancak tüm kullanıcıların erişimine yarın itibariyle açılacak. Apple, büyük şeyler beklediği müzik servisinin iyi bir çıkış yapması için Facebook üzerinde bir etkinlik sayfası da oluşturmuş.

Apple Music içinde 7/24 çalan Beats 1 adlı bir radyo istasyonu olacak. Bazı sanatçıların katılımının da beklendiği Beats 1 radyo yayını ise yarın 19:00 itibariyle başlayacak.

Diğer yandan Apple Music, iTunes Match gibi başlangıçta 25 bin müzik parçası eşlemeye imkan tanıyacak ama bu sayının iOS 9'un resmi tanıtımıyla birlikte 100 bin'e çıkarılması hedefleniyor.

Hali hazırda iOS 9'u deneyimleyen geliştiricilerin ise Apple Music uygulamasını kullanmak için yeni bir beta sürüm güncellemesi yapması gerekecek.

3 aylık ücretsiz deneme üyeliği sunacak olan Apple Music uygulaması hakkında detaylar için apple.com/tr/music sayfasına göz atabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.