Apple Music uygulaması yarın akşam iOS 8.4 ile yayınlanacak
Mobil

Apple Music uygulaması yarın akşam iOS 8.4 ile yayınlanacak

Apple'ın merakla beklenen müzik uygulaması Apple Music 30 Haziran'da yayınlanıyor.

Eski Beats CEO'su olan ve şu anda Apple Music'in başındaki isim olan Ian Rogers'ın blogunda paylaştığı bilgilere göre Apple Music uygulaması yarın Türkiye saatiyle 18:00'de yayınlanacak.

iOS 8.4 sürümüyle birlikte gelecek olan Apple Music uygulamasının önizlemesine geliştiriciler erişti bile. Ancak tüm kullanıcıların erişimine yarın itibariyle açılacak. Apple, büyük şeyler beklediği müzik servisinin iyi bir çıkış yapması için Facebook üzerinde bir etkinlik sayfası da oluşturmuş.

Apple Music içinde 7/24 çalan Beats 1 adlı bir radyo istasyonu olacak. Bazı sanatçıların katılımının da beklendiği Beats 1 radyo yayını ise yarın 19:00 itibariyle başlayacak.

Diğer yandan Apple Music, iTunes Match gibi başlangıçta 25 bin müzik parçası eşlemeye imkan tanıyacak ama bu sayının iOS 9'un resmi tanıtımıyla birlikte 100 bin'e çıkarılması hedefleniyor.

Hali hazırda iOS 9'u deneyimleyen geliştiricilerin ise Apple Music uygulamasını kullanmak için yeni bir beta sürüm güncellemesi yapması gerekecek.

3 aylık ücretsiz deneme üyeliği sunacak olan Apple Music uygulaması hakkında detaylar için apple.com/tr/music sayfasına göz atabilirsiniz.

Yorumlar (3)
  1. Serbülent Seyda Gökçenoğlu Serbülent Seyda Gökçenoğlu

    iOS 9 deneyimleyen kullanıcıların yeni bir güncellemeye ihtiyacı olacağını düşünmüyorum. Hali hazırda ayarlara girip arama bölümüne Music yazdığınızda Apple Music ayarları çıkıyor ve bastığınızda eski Music ayarlarına yönlendiriyor. Sistemin içinde olduğunu düşünmeme sebep olan bir diğer sebep ise beta 2 kurulumundan sonra Music uygulamasının içinde 8.4 beta kullanıcılarının gördüğü arayüz vardı. Radio içinde Beats1 görünüyordu. Sonrada kayboldu ama. 8.4 beta kullanıcılarıda şuan kullanamıyor yalnız. Sadece Apple Music giriş sayfası var 3 aylık deneme sürümünü başlatacağınız ekrana geldikten sonra iki seçenekte pasif hale geliyor ve tıklayamıyorsunuz (bireysel 9.99 olan ve 14.99 aile). Eyyorlamam bu kadar sevgili Webrazzi. Yarın ne olacak göreceğiz.

  2. Türk halkı bir açıklama bekliyor sevgili webrazzi :) Biz neden yokuz apple music'te?

  3. beyler bi el atın güncelleme yaptım 'E' harfli müziklerim yok oldu tekrar indiremiyorum yardım