Adtech yatırımları artık birçok şirket için zorunlu
Webrazzi TV

Adtech yatırımları artık birçok şirket için zorunlu

Küresel denetim şirketi PwC'nin bu yıl yayınladığı Global Entertainment and Media Outlook 2015-2019 raporunda dijital reklamcılığa yön veren dört güç, mobil, video, native ve programmatic olarak sıralanıyor. Şirketlerin buna uygun olarak mobil öncelikli bir şekilde bağlamsal yani ilgili içeriği öne çıkarması gerekiyor. Çünkü kullanıcı açısından içeriğin dijital ya da geleneksel olması fark etmiyor; onların en önemli önceliği erişim. Oldukça kapsamlı bir analiz sunan PwC'nin raporunda öne çıkan noktaları, Cannes Lions Festivali'ne konuk olan PwC Küresel Eğlence ve Medya Lideri Marcel Fenez'e sorduk.

Medya partneri olduğumuz Cannes Lions Festivali‘ni bu yıl sizlere Arçelik’in katkılarıyla Cannes’dan aktarmaya devam edeceğiz. Tüm haberlerimize Arçelik’le Cannes Lions adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (1)
  1. "Erişim" tabii ki önemli (her platform da) ama öncelikli olan "erişim" demesi biraz çok mu erken gibi... Elbette ki bu tip araştırma şirketleri öngörü için var ama... yine de içeriği daha ön plana çıkarmaması garip, içeriğe de atıf yapıyor tabii... Bu arada mobil'e yatırım yapmayan firma kaldı mı veya kaldıysa ileride yaya kalacağını biliyordur herhalde...

    Bu arada PwC'nin de yatı güzelmiş...